Англійська для дітей або Коли починати вчити англійську?

Англійська для дітей або Коли починати вчити англійську?

Хтось ратує за те, щоб дитина всебічно розвивалася ще з дитячих років – такі батьки читають їй «Гаррі Поттера» в оригіналі на ніч.  Друга половина вважає, що всьому свій час, і так, як «це ми не проходили, це нам не задавали», іноземну мову дитина і в школі вивчить.  Адже ми якось справлялися без англійської, а хто захотів – вивчив і потім.

Питання в тому, коли ефективніше навчати дитину англійській мові?

Зазирнемо у вікову психологію та подивимося, що відбувається з думками дитини на всіх стадіях її чудового розвитку!  А також відповімо на питання:

  • Як розвинути в дитині чуття мови;
  • Навіщо дитині поєднувати читання іноземної літератури з музикою;
  • Як вкладати в дитини силу волі.

Стадії розвитку і зростання майбутнього поліглота

  • Дитина в утробі – цю частину ні в якому разі не можна ігнорувати.  Всі знають, що вагітній жінці потрібен особливий догляд, а на плід впливає будь-який подразник.  Розвиток дитини на цій стадії відбувається за простою формулою: почув – підсвідомо запам’ятав.

Ви ніколи не помічали, що одні дітки підсвідомо розуміють, як читати виразно або ставити розділові знаки?  Чому вони такі грамотні?

Відповідь проста: їм закладали мову ще в alma utera.

Важливо: читати дитині літературу, на різних мовах теж.

На замітку: голосові зв’язки дитини копіюють акцент батьків ще на 3-4 місяці вагітності.  Тому англійську мову для наймолодших ніхто не відміняв!

  1. Дитині 1-3 роки.  Ох, найцікавіша, але, водночас, небезпечна стадія.  Дитина вже все розуміє.  Тут настає етап, важливий не тільки для легкого навчання, а й для всього життя: етап копіювання та формування поведінки. Простіше кажучи: якщо Ви показуєте дитині свою мотивацію в улюбленій справі, наприклад, кулінарії, ведете активний спосіб життя – ваша дитина приречена на успіх.  Вона відчуває ваше сильне плече і рухається вперед разом з вами!

Важливо: давати правильний приклад.

  1. Дитині 3-5 років.  Привіт, дитячий садок!  Приємно згадувати перших друзів свого малюка, дитячі ранки та інше.  Часто в цьому віці діти бувають гіперактивними і надто швидко перемикають увагу.  Цим потрібно скористатися!

Якщо ви зацікавите його милою книжечкою з кроликами, тиграми і веселкою, він тут же залишить свій стрибунець або хвіст вашого бідного кота!

Багато дитячих садків хваляться: «А у нас є репетитор англійської для дітей!».  І цим варто хвалитися, так як дитині не зашкодять корисні заняття інозменою мовою!

Так, здається, що він ще такий малий, не можна його навантажувати.  Але хто сказав, що його будуть навантажувати?

Хороший педагог з англійської знає 3 речі: дітки дошкільного віку концентруються по 15 хвилин, вони здатні дуже добре запам’ятовувати і ПОВТОРЮВАТИ, навчання новим словам – ігрова форма.  Особливо добре впливають музичні і ритмічні гри, як пісенька «Clap your hands».

Через 3-4 місяці дитя зможе представити себе англійською!

Важливо: хороший педагог, акцент йде не стільки на особистісний підхід, скільки на різнопланову активність.

  1. Дитині 6-9 років.  Гіперактивність триває.  Якщо ваше чадо ще не знає, що значить «Hello, how are you?»  – не біда!  Нехай починає вчити мову зі своїм першим педагогом.  Не варто боятися, що поїзд англійської для дитини пішов – в молодшій школі дітки відмінно навчаються, правда, тут з чуттям мови буде трохи складніше.  У цьому віці ваш child може запам’ятати масу всього цікавого на уроці, але вдома він скаже: «Ой, а я забув».  Як вирішити цю проблему?  Повтореннями!

Мова для дитини – те ж саме, що і математика (за принципом навчання).  Елементарні фрази і буквосполучення – повторюйте їх з дитиною по кілька разів на день.  Так і пам’ять розвинеться, і знання залишаться.

Так, діти в цьому віці видають різні примхи: деякі повністю відмовляються від навчання.  Але ображатися на дитину за це не можна!  Тут включається капіталізм: ти мені це, а я тобі то.  На приклад: ти вивчиш ці слова, а ввечері погуляєш з друзями на годинку довше.  Головне, щоб активність, яку ви пропонуєте натомість, була корисною!

Ще зверніть увагу на шкільного педагога – це повинен бути професіонал, який дає знання окжній дитині.  Щоб вони знали, що він – не просто вчитель, а наставник і помічник.

Важливо: індивідуальний підхід вчителя, вміння домовлятися зі своєю дитиною, щоденне повторення мови.

  1. Дитині 10-12 років – пубертатний період не за горами.  У цьому віці давати дитині знання нелегко, а якщо ви вирішили почати вивчення англійської мови на цьому етапі, будьте готові до труднощів.  Настрій дитини може бути примхливим, він вже не буде так слухняно виконувати завдання.  Фортуна – це якщо гормони вдарять у голову і навчання буде горіти, але таке відбувається рідко.

З англійською мовою дійсно виникнуть труднощі, адже в цьому віці вже багато дітей знають не тільки ази.  Може початися буллінг з боку однолітків, тому радимо своєчасно вкладати знання в свою дитину.

Важливо: якщо на цьому етапі дитина все ще не розбирається в азах, не звинувачуйте її.  Знайдіть якісного, продуктивного репетитора, а в Next Level ми вчимо різних дітей, і впораємося з усім разом!

Далі йде середня школа, але її зачіпати не будемо.  Сьогодні про «англійську мову для найменших»!

Загалом, такий лайфхак: підберіть правильну форму навчання для дитини – ось і весь секрет!

Спробуйте все: онлайн, групові, індивідуальні заняття.  Після кожного типу занять спостерігайте, чи сподобалося чаду.  Вони всі – такі різні, і хтось шестирічний любить займатися індивідуально, а хтось 10-річний воліє вивчити англійську з друзями.

Next Level – це будь-яка форма навчання для Вашої дитини!  Ми прагнемо рухатися і аналізувати разом з Вами, а Ваша дитина буде знати англійську мову, а не тільки книгу з англійської граматики.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.