Як вивчити англійську, якщо тобі вже 30?
Ейджизм – геть! Психологи (і не дуже психологи) часто кажуть, що продуктивне навчання – це тільки для дітей. Мовляв, мозок вже не сприймає потрібну кількість інформації, а синапси хвилюються тільки про кількість зарплати. І навіщо тобі взагалі англійська мова? Своєю рідною з продавцем побалакаєш.
Скасовуємо фрустрацію, відповідаючи на прості запитання. Як вік взаємодіє з вивченням англійської? Так, як ложка взаємодіє з виделкою – ніяк! Один одному вони не заважають, аналогію проклади з віком і своєю мрією.
Як ти хочеш вивчати англійську?
У групі, індивідуально або онлайн – карантин показав онлайн-навчання у всій красі, і це дало свої плоди! Раніше ми побоювалися переходу в мережу, зізнаємося чесно, але така зміна дала свої плоди – вільний час! Виносимо з цього максимальну користь і вчимося, щоб мізки кипіли. Плюс онлайну в тому, що він поєднує в собі і групу. і індивідуальний курс.
Кому підійде: бізнесменам, батькам і тим, хто любить практикувати відразу після занять. Рівень грамотності виросте на 100+.
У групових занять є головна перевага – різнобічна розмовна практика. Так, на індивідуальних і онлайн-заняттях розмови з Тічер присутні, але справжньою англійською імпровізації навчить тільки компанія. Подумай тільки: поліглот Генріх Шліман заради розмовної практики щодня ходив на причал, щоб спілкуватися з незнайомими моряками. У групі у тебе є явна перевага – знайомі і грамотні люди (ніж моряки похвалитися не могли). А вікова категорія групових занять просто відсутня!
Кому підійде: мандрівникам і розмовною практикам, любителям конкуренції.
Індивідуальні заняття можна назвати спринтом – інформація дається тобі єдиному, а засвоюється ти швидше. Особиста програма і приємне спілкування з учителем без зайвого шуму – все включено! В цілому, про індивідуальне навчання багато чого сказати не можна – ти, вчитель і англійська.
Кому підійде: любителям комфорту і швидких результатів.
Все ще сумніваєшся,чи вивчиш ти англійську мову? У тебе просто немає вибору, так як старший вік дає такі привілеї в навчанні, про які ти й не підозрював!
Нижче: міфи про вплив віку на навчання!
- Чим ти молодший, тим твоя пам’ять краще. Тут немає важливої деталі: у дітей гарна короткочасна пам’ять. Тому, повернувшись зі школи вони сідають за стіл і не можуть згадати, що означає “Hello, How are you?”. А ти зможеш. Механізм довготривалої пам’яті працює на відновлення отриманої інформації, тобто спочатку багато разів повторюєш вивчені слова або правило – далі справа за твоєю пам’яттю.
Невелика порада: вчи вірші англійською мовою. Навіть без розуміння суті! Тут і вимова практикується, і пам’ять.
- У дорослої людини занадто багато справ, вона вчиться неякісно. А ось і вступають у бій два лицарі: усвідомленість і концентрація. З віком речі стають зрозуміліше, але впевненість у собі іноді пропадає. Хапай свою усвідомлену мрію і впевнено йди до неї!
Невелика порада: чітко задай собі мету, напиши її на папері.
- Доросла людина не сприймає знання інших. Ну, юнацький максималізм до 30-ти років повинен пройти, а розумна людина знає, що всі знання потрібно поважати і переймати. Ми – фахівці в різних областях, і один-одному допомагаємо. Нехай твій вчитель англійської тобі допоможе!
Невелика порада: прислухайся і питай все, що тобі зрозуміло і незрозуміло.
- Не прийнято вчитися після університету. Хто це взагалі придумав? Втім, неважливо: це неправда. У Європі зараз розвивається тренд “постійного навчання”: в університети масово набирають людей для отримання другої, третьої і так далі спеціальності! А про поліглотів чули? Като Ломб вивчила українську, іспанську та іврит в 52 роки! Ну що, йдемо в ногу з трендами?
Курси англійської для дорослих: як вчити, щоб вивчити?
У нас є стаття про те, як обрати школу англійської “без сюрпризів”.
Всі деталі шукай в нашому блозі – “Як правильно обрати курси англійської?”!
А найважливіша порада – шукай та спробуй всі школи та курси! Не дарма є функція пробних занять, індивідуальних та групових.
Сподіваємося, ці слова внесли свій шматочок мотивації! Якщо не подіяло – повернися до другого абзацу та прочитай відповідь на питання “Як вік взаємодіє з вивченням англійської?”. Чим швидше почнеш, тим швидше отримаєш свій бажаний результат!