Який міжнародний іспит з англійської краще складати?
Міжнародний іспит з іноземної мови – це необхідна умова при працевлаштуванні за кордоном, переїзді чи вступі до закордонного університету. Сертифікат про добре зданий іспит гарантує навчання у світових вузах або добре оплачувану роботу. Проте, тестів безліч і треба розібратися, який краще вибрати.
Який іспит буває?
Всі тести розроблені для людей, які вивчають англійську як іноземну. На вибір певного іспиту впливатиме країна, в якій ви хочете працювати чи навчатися. Вимоги роботодавця можуть стосуватися як знання мови, так і конкретних термінів, важливих для роботи.
Найкотированішими іспитами з англійської виступають TOEIC, IELTS, TOEFL та Кембриджські тести.
IELTS
Це один із найвідоміших іспитів у світі. Він діагностичний, а отже, провалити його не можна. За тест ставиться оцінка від нуля до дев’яти. Вона визначає рівень володіння мовними навичками. Цей іспит приймається в університетах Великобританії та Австралії при оцінці семи балів.
TOEFL
Міжнародний іспит, який визначає рівень володіння англійською мовою. Він існує у 3 формах здачі:
PBT – це паперова версія тесту;
CBT – комп’ютерна версія;
IBT – інтернет-версія іспиту.
Останній варіант є найпопулярнішим. Результати TOEFL котируються у школах та університетах Європи, США та інших країн. Як і IELTS, TOEFL діє протягом двох років. Готуватися до нього варто почати заздалегідь і настільки інтенсивно в залежності від того, який бал потрібен саме вам.
TOEIC
Цей тест визначає рівень володіння бізнес-англійською. Він приймається компаніями у всьому світі. Тест допомагає визначити навички людини у реальному діловому спілкуванні. Сертифікат іспиту діє протягом двох років. Його радять проходити перед переїздом чи працевлаштуванням. Звісно, готуватися до нього краще розпочинати заздалегідь.
Кембриджські тести
Спочатку поговоримо про іспити для дітей, які були розроблені в Кембриджі. Важливо з дитинства вчити дитину англійської, яка є найбільш вживаною мовою по всьому світу. Складання іспитів у дитячому та підлітковому віці забезпечить вступ до іноземної школи або допоможе при імміграції.
Кембриджські іспити розроблені для різного віку та рівнів знання мови. Що дає дитячий іспит – підготовку людини до складання дорослих кембриджських тестів.
Щодо основних, вони розділені за шкалою Ради Європи. Передбачається поступове складання кожного іспиту. Кожен із них призначений для певного рівня володіння мовою:
- PET – базовий рівень англійської мови (A1-B2). Preliminary English Test зазвичай здають у підлітковому віці.
- FCE – цей рівень буде вищим за середній. Знань First Certificate in English цілком достатньо для роботи та навчання за кордоном (B1-C1). Сертифікат котирується при працевлаштуванні як в Україні, так і за кордоном.
- CAE – це високий рівень володіння мовою (B2-C2). Certificate of Advanced English потрібен під час роботи та навчання в англомовних країнах. Сертифікат іспиту є однією з умов для оформлення імміграційної візи у Великій Британії.
- CPE – це професійний рівень. Certificate of Proficiency in English вважається рівнем носія англійської (C1-C2). Це найскладніший, однак і найкотированіший кембриджський іспит.
Університет також розробив тести щодо визначення професійних навичок володіння мовою, які підійдуть при працевлаштуванні у світових компаніях:
- BEC – тест на знання бізнес-англійської мови. Сертифікат приймають роботодавці в Англії, США та країнах Європи.
- TKT – дає змогу викладати англійською мовою. Тест вимагають під час працевлаштування в англомовних освітніх закладах.
- LEC – тест на навички в юридичній англійській мові. Пройти його досить складно. Перевіряються як знання мови, а й присвяченість до правил міжнародного суду.
- CFE – іспит на знання фінансової англійської мови. Його вимагають престижні компанії у всьому світі.
Переваги кембриджських іспитів у сертифікатах міжнародного зразка. Вони безстрокові та котируються в усьому світі. Іспити складаються на базі офіційного тест-центру міжнародних тестів.
Вибір іспиту
Вибір тестування залежить від країни, в яку ви збираєтеся іммігрувати, і від того, який рівень знання потрібен. У кожному університеті своя вимога до складання тестів, як і у роботодавців. Також для певної професії варто складати іспит, який покаже навички саме у ній. Наприклад, для бізнесу – це TOEIC та BEC. Якщо вам потрібно підтвердження про володіння мовою для університету, то варто вибирати між CAE, CPE і TOEFL.
Незалежно від вибору, до іспиту потрібно готуватись. У цьому вам допоможе школа англійської Next Level. Професійні викладачі підготують до складання будь-яких міжнародних тестів.