Як вживати дієслова непрямого мовлення Reporting verbs

Як вживати дієслова непрямого мовлення Reporting verbs

Кожен, хто вивчає англійську мову, прагне того, щоб рівень знань підвищувався. Чим більше різних мовних засобів ви використовуєте для вираження думок англійською, тим ближче ви до рівня носіїв мови.

Дуже часто при розмові, або думаючи про щось ми посилаємося на сказане іншими людьми або їх вчинки. У англійській часто використовується непряма мова.

Сьогодні ми поговоримо про те, як перевести пряму мову на непряму. Для цього використовують дієслова звітності, англійською мовою вони називаються Reporting verbs.

Що таке Reporting verbs

За допомогою цих дієслів можна розповісти про що говорила, писала чи що робила інша людина.

Також за допомогою дієслів звітності ми можемо описати власне ставлення до слів чи вчинків інших людей. Завдяки їм можна висловити свою згоду, нейтральне ставлення чи незгоду з чужою думкою.

Список дієслів звітності

Найпоширеніші з них це say і tell. Їхні значення досить схожі. Say перекладається як сказати, говорити, промовляти, а tell має значення вимовляти, розповідати, говорити.

Які дієслова використовуються, крім вищезгаданих? Існує досить великий список дієслів, який допоможе вам чітко формулювати думки та збагатить вашу мову.

 Як вживати дієслова непрямого мовлення Reporting verbs

Наприклад: believe, hope, complain, deny, add, explain, thank та інші.

Розглянемо кілька прикладів:

 • He confessed to his father that he had forgotten to send mail. Він зізнався своєму батькові, що забув надіслати електронного листа.
 • She declared what she saw nothing that night. Вона заявила, що нічого не бачила тієї ночі.

На сайтах, присвячених вивченню англійської мови та у підручниках можна знайти повні списки цих дієслів в алфавітному порядку.

Але найголовніше — це не вивчити список дієслів та правил напам’ять, а зрозуміти, як їх використовувати та коректно вживати у реченнях.

Використання Reporting verbs у реченнях

Дієслова звітності використовують у різних граматичних структурах. Для зручності ми розглянемо кожну окремо.

RV+infinitive (refuse, decide, promise, demand, agree, threaten, plead)

 • She refused to attend the meeting without a valid reason. Вона відмовилася бути присутньою на зборах без вагомої причини.
 • He pleaded with his parents to let him go to the party. Він благав своїх батьків дозволити йому піти на вечірку.
 • She agreed to help him with his homework after school. Вона погодилася допомогти йому із домашньою роботою після школи.

RV+somebody+infinitive (remind, ask, beg, warn, order, encourage, persuade, advise, urge, agree)

 • He asked her to pass the salt during dinner. Він попросив її передати сіль під час вечері.
 • She reminded him to submit the report by the end of the day. Вона нагадала йому дати звіт наприкінці дня.
 • Parents warned Alice not to trust strangers on the internet. Батьки попередили Алісу не довіряти незнайомцям в Інтернеті.

RV+verb+ing (deny, suggest, recommend, report, propose, admit)

Фрази з перерахованими в дужках дієсловами можна побудувати, використовуючи те, що дієслово із закінченням -ing. Останній варіант кращий.

 • She finally admitted that she was wrong about the project deadline. Вона нарешті визнала, що помилилась щодо терміну виконання проекту.
 • Helen suggested trying a new restaurant for dinner tonight. Хелен запропонувала скуштувати новий ресторан для вечері сьогодні ввечері.
 • I recommend trying the new sushi restaurant downtown. Я рекомендую скуштувати новий ресторан суші у старому місті.

Для перетворення негативного речення на непряме мовлення перед дієсловом із закінченням -ing необхідно поставити частинку not.

 • He apologized for not coming back.Він вибачився за те, що не повернувся.

RV+preposition+verb+ing (blame smbd for, accuse smbd of, insist on, apologise for, complain about, confess to, forbid smbd from, agree to, think about)

 • He blamed the traffic for being late to the meeting. Він звинуватив пробки за запізнення на зустріч.
 • She confessed to her parents about breaking the window with a ball. Вона зізналася своїм батькам, що розбила вікно м’ячем.

Сподіваємося, що наш матеріал допоміг розібратися з ще однією темою граматики англійської мови. Різні дієслова звітності допоможуть зробити вашу мову багатшою та ефективно висловлювати свої ідеї та думки.

Як вживати дієслова непрямого мовлення Reporting verbs

Бажаєте швидко згадати англійську чи підвищити рівень володіння іноземною мовою? Приходьте до школи англійської Next Level. Наші викладачі використовують ефективні сучасні методики навчання, завдяки яким ви помітите позитивну динаміку в короткий термін.

На наших уроках не буває нудно, а доступні формати навчання онлайн чи офлайн будуть зручні для кожного. Англійська онлайн – вибір тих, хто цінує свій час та комфорт.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.