Як вивчити англійську за серіалами і фільмами?

angliiskii-po-serialu

Вивчення англійської мови за допомогою перегляду фільмів і серіалів досить результативне. Особливо цей метод сподобається кіноманам. Але при цьому, вибираючи його, ви не повинні пасувати перед можливими труднощами. Ми зібрали для вас в цій статті техніки, які допомагають ефективно розвинути сприйняття на слух і поповнити словниковий запас. Ви дізнаєтеся, як вчити англійську за серіалом «Друзі» та іншими, як використовувати субтитри і правильно розбирати відео.

Чому вивчити англійську по серіалу або фільму ефективно?

Тим, хто хоче вивчити англійську за серіалом, але сумнівається в доцільності даного методу, розповімо про його переваги:

 • при перегляді улюбленого серіалу або фільму англійською не виникає втоми і напруги на відміну від виконання вправ з граматики;
 • один з основних етапів у освоєнні будь-якого іноземної мови – сприйняття іноземної мови на слух, тому дивитися фільми мовою оригіналу корисно і дуже ефективно;
 • у фільмах і серіалах міститься безліч фраз і різноманітних слів із словникового запасу звичайного англійця або американця, які досить рідко зустрічаються в навчальних посібниках і художній літературі;
 • дивлячись зарубіжні серіали і фільми, ми знайомимося з культурою і традиціями англомовного населення нашої планети.

Ми з вами з’ясували, що вивчення мови за фільмами дає позитивні результати, давайте ж розберемося, як краще це зробити.

Вчити англійську за фільмами для початківців з субтитрами

Якщо ви раніше вивчали англійську мову (наприклад, в школі), вам не потрібно дивитися фільми з російськими субтитрами. Це необхідно тим, хто тільки знайомиться з мовою і планує вчити англійську за фільмами. Для початківців рекомендується слухати іноземну мову і читати переклад, щоб в повній мірі відчути особливості та нюанси англійської мови.

Людям, які вже мають певну базу знань, краще дивитися серіали і фільми виключно з англійськими субтитрами. При цьому якщо ви досягли рівня Intermediate, то зробіть вибір на користь їх відключення, просто дивіться і намагайтеся сприймати на слух. До субтитрів можна повернутися під час розбору відеоматеріалів.

Як правильно розібрати відео, щоб вивчити англійську за серіалом

Ви вже зрозуміли, як вчити англійську за фільмами з субтитрами, давайте перейдемо до більш складного етапу даного виду навчання – правильній техніці розбору відеоматеріалів. Як це зробити:

 1. Через деякий час після перегляду виберіть епізод, який би вам хотілося докладно розібрати.
 2. Виписуйте під час перегляду в блокнот незнайомі раніше слова, граматичні конструкції і цікаві фрази.
 3. Навпроти кожного виписаного слова і фрази підберіть власні приклади з їх використанням.
 4. Закінчуйте розбір тільки в тому випадку, якщо більше немає незрозумілих вам слів або фраз з розглянутого епізоду.

До мінуса даного методу можна віднести тривалість розбору. Адже повноцінно розібрати фільм або одну серію ви зможете не за один, а за кілька днів. Але всі докладені зусилля неодмінно окупляться і принесуть плоди у вигляді стійких знань.

Повторюйте, щоб швидко вивчити англійську за серіалом або фільму

Існує ефективна техніка під назвою Shadowing, яка допомагає з швидкістю освоїти англійську. Вона полягає в тому, щоб багато разів повторювати почуту автентичну мову за персонажами фільму. Такий метод сприяє гарному сприйняттю мови на слух, поліпшенню вимови і точному запам’ятовуванню складних для сприйняття фраз і граматичних конструкцій.

Як користуватися технікою:

 • Виберіть частина серії або фільму, тривалість якої від трьох до п’яти хвилин.
 • Повторюйте за персонажами фільму кожну фразу, вловлюючи їх темп мови і інтонацію.
 • Вимовляєте фрази від трьох до семи раз, поки їх не запам’ятаєте.

Серіали для вивчення англійської

 1. Extra. Легкий веселий серіал від британського каналу «Channel 4». Дуже добре підходить для початківців, допомагає заповнення прогалин знань після школи.
 2. Friends. Цей культовий серіал «Друзі» підходить для рівня Intermediate або Upper-Intermediate. Швидкий темп розмов може бути не зовсім зрозумілим початківцям студентам. У цьому комедійному ситкомі багато жартів грунтується на грі слів, тому вони можуть бути важкими для сприйняття.
 3. Desperate Housewives. Якщо у вас твердий рівень Pre-Intermediate, можете сміливо займатися за серіалом «Відчайдушні домогосподарки». Розмірений темп мови в поєднанні з повсякденної лексикою прекрасно підходить для вивчення мови.
 4. Gossip Girl. Якщо ви цікавитеся життям багатої молоді, вибирайте для навчання серіал «Пліткарка». Тут багато діалогів, проговорюються в середньому темпі.

У школі англійської мови Next Level ми допоможемо вам легко і комфортно вивчити англійську мову. Надсилайте заявку на безкоштовне тестування ваших знань уже сьогодні!

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.