Як швидко підняти рівень розмовної англійської
Раніше вважалося, що необхідно спілкуватися з носіями мови, щоб підняти рівень розмовної англійської, інакше ви навряд чи досягнете хороших результатів. На щастя, підхід до вивчення іноземних мов змінюється.
Ми розповімо вам про способи покращення розмовних навичок. Не забувайте, що навички розмовної мови не існують самі по собі. Щоб досягти успіху, вам необхідно працювати над покращенням письма, читання та аудіювання. Ви можете відточувати майстерність самостійно або записатися на курси англійської для спілкування.
Слухайте мову носіїв мови
Розмовну англійську для школярів освоїти нескладно. Зверніть увагу на подкасти, зараз можна вибрати ефіри на будь-які цікаві для вас теми. Намагайтеся слухати їх часто, вловлюючи знайомі слова. Також дивіться мультиплікаційні та звичайні фільми з простими діалогами. Наявність субтитрів допоможе вам, якщо ви зіткнулися зі словом, яке не можете зрозуміти на слух.
Зупиняйте фільм та повторюйте слова за героями, імітуючи їх акцент та інтонацію. Не вмикайте відео просто фоном. Ви обов’язково повинні аналізувати діалоги, а головне — повторювати слова, інакше навичка розмовної англійської вам не прокачати.
Існує методика тіньового повтору. Вона полягає у скороченні паузи між мовою героя та вашим повтором фрази. Згодом ви зможете говорити синхронно з акторами.
Переказуйте прочитане вголос
Спочатку читайте дитячу літературу, або жіночі романи. Вони немає складних речень, та й лексика досить проста. Зустрівши незнайоме слово, ви повинні дізнатися, як воно вимовляється правильно. Для цього можна використовувати онлайн-словник з можливістю прослуховування написаного.
Після прочитання невеликого уривка тексту обов’язково перекажіть його вголос. Використовуйте прості слова та короткі речення. Уявіть, що ви розповідаєте про це дитині. Цей прийом допоможе вам впевнено викладати свої думки на розмовному рівні та розширювати словниковий запас, використовуючи лексику з оригіналу.
Розмовляйте самі із собою
Чи здавалося вам коли-небудь, що ваш голос звучить дивно під час розмови іноземною мовою? Це може бути ще однією причиною невпевненості у собі. Розмовляйте вголос англійською якомога частіше, навіть самі з собою. Ні, ви не божеволієте, ви працюєте над speaking.
Не знаєте, про що говорити? Та про все, що відбувається зараз.
- Ген, за вікном проїхала машина червоного кольору.
- Здається, починається дощ, варто взяти з собою парасольку.
- Куди він запропастився?
- Гаразд, котику, не нудь, я скоро прийду…
- Їдете за кермом? Уявіть, що ви є ведучим ранкового шоу. Привітайте слухачів, розкажіть їм кілька кумедних фактів та завершіть прогноз погоди.
Надсилайте голосові повідомлення англійською
У вас є друзі, які, як і ви, вивчають мову? Обмінюйтесь голосовими повідомленнями англійською мовою.
Можна знайти в мережі різноманітні сервіси, які надають можливість практикувати іноземні мови з носіями чи іншими вивчаючими.
Ви також можете залишати голосові нотатки у своєму телефоні. Розкажіть, як пройшов ваш день, які у вас плани на найближчих вихідних. Прослухайте запис через якийсь час і надиктуйте той самий текст знову, якщо вирішите, що можете зробити це краще.
Співайте пісні
Як підвищити розмовні навички із задоволенням? Якщо у вас є улюблений англомовний виконавець, співайте його пісні не лише у душі. Робіть це часто, голосно та з насолодою.
Ваше завдання навчитися копіювати манеру виконання різних співаків. Не обов’язково йти в караоке, знайти мінусівки практично будь-якої пісні ви можете в Інтернеті.
Ведіть щоденник англійською
Вголос про свої плани ви поговорили, а тепер спробуйте все це записати. Викладіть свої думки та емоції на папері. Навичка листа іноземною мовою допоможе вам точніше формулювати фрази. Спочатку запишіть фразу просто так, як ви сказали б її. Потім добре подумайте та перепишіть її, використовуючи синоніми, додавши деталей. Це допоможе розвивати навички розмовної мови.
А можете просто писати на аркуші паперу все, що спаде на думку. Ця дія навіть має власну назву — free writing.
Отримуйте зворотний зв’язок
Докладені зусилля будуть ефективнішими, якщо хтось зможе вказувати на допущені помилки. Знайдіть репетитора, який зможе перевіряти хоча б письмові роботи, адже при самоперевірці багато помилок залишаються непоміченими.
Усі нові слова, які у текстах, запам’ятовуйте відразу правильно. Для цього уточніть вимову слова у словнику, щоб потім не довелося переучуватися.
Якщо вам недостатньо цих порад, приходьте до мовної школи Next Level. Ми навчимо вас говорити правильно і без сорому. Розмовні курси англійської підійдуть кожному, і новачкам, і тим, хто вже в процесі вивчення мови.