Як швидко вивчити англійську мову?

Лев Миколайович Толстой колись сказав: «Давньогрецьку мову не знає тільки дурень, а англійську, як і будь-яку європейську мову, можна вивчити за 3 місяці».  Ну, так, легко говорити людині, яка написала «Війну і мир», а її навіть прочитати не кожен здужає.

Вірити великому класику чи ні – вирішувати тобі (він, до речі, сам знав 15 мов)!  Повернемося до сьогоднішньої теми: як швидко вивчити англійську мову?

Люди, які освоюють нові мови без підручників і домашніх завдань.  Зрозумів, про кого мова?

Так, це – поліглоти!  Хто вони такі?

Всевишня Вікіпедія дала небагатослівне визначення: «поліглот – людина, яка знає багато мов».  Багато – це починаючи з пари-трійки і закінчуючи нескінченністю.  Ну правда?  Правда.

Поліглотами народжуються чи стають?

Поясню на прикладі.  Уяви: у тебе є друг Пабло, родом з Колумбії, але живе в Білорусі.  Мати з дитинства навчала його англійській мові, батько – російській, а в школі він вивчив ще й німецьку.  У результаті Пабло володіє відразу трьома мовами, при чому на розмовному рівні.  Чи є він поліглотом?

Ні!  Чому?  Явищу «поліглот» явно притаманний ейджизм, так як, якщо ти опанував мову в дитинстві, ти вже не поліглот, ти – мультілінгвіст.  А завдяки вченням в школі мов ти стаєш плюрілінгвом.

Загалом, поліглот – дорослий (або, як мінімум, усвідомлена особистість).

Поліглот-стратегії: як вчити англійську, щоб вивчити?

Люди, які зуміли подолати не один мовний бар’єр, діляться своїми секретами: фішки світових поліглотів, завдяки яким твій язик розплететься, та ще й побіжить за новою порцією англійських книг!

  1. Като Ломб – почесне перше місце.  Ця угорка освоїла 16 мов, при чому як!  Російську мову вона, таємно від усіх, вчила під час Другої Світової – на допомогу прийшов російсько-англійський словник і класика літератури – «Мертві душі» Гоголя.  Англійська мова впроваджувалася нестандартним методом – Като проходила урок по книзі, а потім відразу викладала його студентам на додаткових курсах.  Випереджаючи студентів всього на кілька Units, вона зуміла випередити весь світ!

Като – прихильниця стандартного навчання, вона не обділяла увагою ні лексику, ні граматику.  Діяла за суворою схемою: прочитати словник, зрозуміти механізми утворення слів і їх довжину (суцільна статистика), щодня виконувати тематичні рівні по книжці, потім спілкуватися з іноземцями.  Здавалося б, так і в школі вчать.

Її секрет: МОТИВАЦІЯ.  «Не знецінюйте свій інтелект, від цього він не стане кращим» – говорила жінка.  Головний спосіб досягнення мети, як заповіла Като Ломб – беззаперечна віра в себе.  У разі неправильно виконаного завдання, звинувачувати себе не варто – можна звинуватити погоду, підручник.  Їм то гірше не стане, а твоя сила волі змусить тебе стати ще сильніше.  Звучить по-дитячому, але правда в цьому є.

 

  1. Стів Кауфман, знавець 16 мов, розділяє перше місце.  Один з найбільш відомих поліглотів у всьому світі, канадець, який опанував мови за своєю власною формулою.  А ось і формула:
    Читання – увага на контекст – вивчення словосполучень, а не окремих слів – повторення словосполучень, доки розуміння мови не буде доведено до автоматизму.  Ми не дарма обрали Кауфмана і Като Ломб, адже їх методи повністю суперечать один одному!

Кажуть, що головний секрет Стіва – зневага граматики.  Це не зовсім так: поліглот нехтував, скоріше, класичними методами навчання через їх безглуздість!  Так, він говорив: «Навіщо мені знати лексику мандрівника, якщо я хочу просто знайомитися з дівчатами?».  За формулою, раніше згаданою, зрозуміло, що його особистий спосіб – читання.  Читання величезної кількості книг і розуміння «мовних візерунків».

Його секрет: вміння розуміти обрану мову, а не вміння розмовляти нею.

Ще один метод – метод Генріха Шлімана, це як у Кауфмана, тільки вдосконалений.  Шліман читав текст іноземною мовою (без розуміння суті), потім повністю переказував цей уривок і паралельно читав його на рідному language.

Відомих поліглотів багато, а їх стратегії чимось схожі.  А чим ми гірші поліглотів?

Стратегія для вивчення англійської мови Next Level EDITION:

  • Читай ВГОЛОС дві однакові книги паралельно – одну англійською, другу – своєю рідною мовою.
  • Слухай вимову американців – фільми, форуми, знайомства на вулиці.  Так, банально, але допомагає.
  • Пиши ПРОСТІ твори і вірші, а потім перевіряй правильність граматики.  Наставники Next Level з радістю це зроблять.
  • Дуже важливий аспект розмовної мови: говори ШВИДКО!  Не думай про правила: чим швидше і простіше ти виразиш думку, тим зрозуміліше ти будеш!

Зрештою, ти володієш українською мовою, а вона така мелодійна!  Почуття мови і мотивація – твої вірні товариші, користуйся ними.

Підрахуй, скільки часу ти витратив на свою мету: писати англійською, розуміти її чи розмовляти з носіями мови!

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.