Як розвивати навички аудіювання?

audirova
Однією з найбільш важливих навичок при вивченні будь-якої мови є аудіювання, завдяки якому ми вчимося сприймати іноземну мову на слух. Без цього ніяк не обійтися. Зрозуміти іноземного співрозмовника або подивитися улюблений фільм в оригіналі допоможе саме розвиток навичок аудіювання англійської мови.

Для людей, проживших якийсь період в англомовній країні або тих, хто вміє легко сприймати мову на слух, аудіювання не буде проблемою. Але більша частина студентів, які вивчають англійську, зазнають серйозних труднощів з освоєнням цієї навички. Що ж робити? Як навчитися сприймати англійську мову на слух? Давайте докладніше розберемося в цьому питанні в нашій статті.

Розвиток навичок аудіювання англійської мови

Пропонуємо кілька дієвих способів для поліпшення навичок аудіювання:

 • перегляд англомовних фільмів без перекладу і, бажано, без субтитрів;
 • прослуховування англійських пісень (підспівуйте виконавцю і співайте улюблені пісні самі);
 • незнайомі слова – не проблема, не звертайте на них уваги;
 • освоєння сленгу (звикайте, що є не тільки академічна англійська);
 • відсутність перекладу на російську (припиніть постійно переводити, тільки слухайте і вчіться сприймати англійську мову).

Ставтеся серйозно до виконання завдань на аудіювання, що задаються вашим викладачем. Запис слухайте неодноразово, поки не зрозумієте, про що мова. Згодом навик буде розвиватися і вам буде потрібна менша кількість разів для прослуховування.

Займайтеся активним слуханням. Що це означає? Не просто слухайте, а виконуйте відповідні дії. Якщо заняття проходять за підручником з аудіозаписами, виконуйте зазначені завдання. Наприклад, відповідайте на запитання за змістом прослуханого діалогу.

small

Якщо у вас немає підручника, придумуйте завдання самі. наприклад:

 1. Слухайте відео або подкаст і пробуйте записати зміст. Потім перевірте, чи правильно ви зрозуміли почуте. Прослухайте аудіозапис і випишіть основні слова. Це можуть бути дієслова, прикметники або іменники. Потім послідовно прочитайте їх і спробуйте зрозуміти зміст почутого тексту.
 2. По звуку уявляйте, що відбувається на екрані. Для цього увімкніть в оригіналі серіал, який вам подобається. Виберіть уривок із серії, яку ще не бачили, і прослухайте його, не дивлячись на екран. У цей момент уявляйте, що ж там відбувається. Потім подивіться той же уривок з картинкою і дізнайтеся, чи праві ви були..
 3. Шукайте певну інформацію в аудіо. Припустимо, слухаючи новини спорту, звертайте увагу на результати матчу.
 4. Практикуйтеся в прогнозуванні за змістом. Увімкніть аудіо і почніть уважно його слухати. У якийсь момент натисніть на паузу і спробуйте дати прогноз, що ж станеться далі. Потім увімкніть і порівняйте ваші припущення з реальним змістом записи.
 5. Не обмежуйте себе при прослуховуванні. Пасивне аудіювання – це добре, але для розвитку і вдосконалення навичок бажано займатися: відповідати на питання, передбачати зміст, відновлювати послідовність подій та ін.

Також важливо працювати над вимовою. Це покращує аудіювання. Для цього намагайтеся повторювати текст з аудіо максимально наближено до його оригінального звучання.

Як навчитися швидко розуміти англійську на слух?

Хочете знати, як навчитися швидко розуміти англійську на слух? Ось три поради, які поліпшують аудіювання:

 1. Дивіться фільми англійською. Для початку вибирайте цікаві фільми під ваш рівень знань. Для Pre-Intermediate підійдуть легкі комедії та мультиплікаційні фільми, для Intermediate – кіно складніше, а для Advanced – різні програми і новини. Дивитися слід без субтитрів. Для початкових рівнів допускається перегляд з англійськими субтитрами, але тільки якщо у фільмі присутня незнайома складна лексика.
 2. Слухайте аудіокниги. Знайти адаптовані під ваш рівень варіанти можна в мережі. Виберіть цікаву вам книгу і слухайте її в зручний час. Наприклад, в транспорті по дорозі на роботу або під час вечірньої пробіжки. Можна вибрати книгу, яку ви вже прочитали російською, так буде простіше стежити за розвитком сюжету.
 3. Віддавайте перевагу музиці англійською. Головне, не просто насолоджуватися улюбленою мелодією, а й слухати слова, по можливості підспівувати виконавцю. Для перевірки свого слуху текст пісні можна подивитися в інтернеті.

У школі англійської мови Next Level займатися цікаво і результативно. Наші досвідчені викладачі навчать, як правильно розвивати навички аудіювання. Записуйтеся на пробне безкоштовне заняття прямо зараз!

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.