Як поставити правильну вимову

Як поставити правильну вимову

 

Однією з причин мовного бар’єру є неправильна вимова слів англійською мовою. До того ж вона створює труднощі і для співбесідників. Буває зовсім неможливо зрозуміти, про що йдеться.

Над правильною вимовою необхідно працювати від початку вивчення мови, адже виправляти її потім набагато складніше.

У статті розповімо, як покращити вимову англійських слів, а також порадимо, що вам варто зробити, щоб ваша мова була наближена до мови носіїв мови.

Звуки англійською мовою

Звучання англійської побудовано на зовсім іншому принципі роботи артикуляційного апарату.

При розмові англійці ширше відкривають рота, тоді як язик більшу частину часу займає положення на нижній щелепі.

На відміну від англійців, ми вимовляємо приголосні звуки, включаючи в роботу весь язик. Вони ж вимовляють приголосні звуки з допомогою кінчика язика.

 

Як поставити правильну вимову

Правильної вимови звуків англійської можна домогтися, звертаючи особливу увагу до положення губ і язика, а також верхньої і нижньої щелепи.

Вивчіть різницю у вимові слів

Існує різниця між англійською мовою у Британії та Америці. Вона полягає як у використанні деяких слів, так і у вимові. Спочатку визначте, який варіант вам більше подобається. Для цього слухайте різні носії мови. Найкраще робити це у навушниках, щоб вловити нюанси вимови. Повторюйте нові слова за спікером, вловлюючі інтонації, вимову та правильний наголос.

Відпрацьовуйте звуки

Перш ніж запам’ятовувати, як вимовляється те чи інше слово, ви повинні навчитися правильно вимовляти звуки англійської. Для цього вам необхідно складати губи певним чином, стежити за положенням язика.

Якщо ви займаєтеся з репетитором, намагайтеся точно копіювати рухи. Також ви можете переглянути відео, в яких докладно пояснюють, як досягти певного звуку.

Повторіть кілька разів рухи губ та язика, показаних у відео. Ви повинні відпрацювати їх до автоматизму, щоб під час вимови слів вам не доводилося замислюватися, в якому положенні має бути ваш язик.

Запам’ятовуйте нові слова відразу з коректною вимовою

Існують онлайн словники, які дозволяють не тільки побачити значення слова та прочитати його транскрипцію, але й прослухати правильну вимову.

Повторіть його кілька разів уголос. Наступного разу ви не боятиметеся використовувати це нове слово в мові.

Зверніть увагу на наголос у словах та інтонацію

До кінця ствердного речення інтонація знижується. Якщо ви хочете поставити запитання, то інтонація до кінця повинна підвищуватися. У реченні ударними словами будуть ті, які мають найбільший сенс.

Приділяйте увагу як правильному звуковимовленню, а й не забувайте відзначити, який склад у слові падає наголос.

Слідкуйте за швидкістю мови

Ви не повинні говорити іноземною мовою надто швидко або надто повільно. Намагайтеся тримати той самий темп, як і під час розмови рідною мовою.

Тренуйтеся над відпрацюванням швидкості. Одну і ту ж фразу повторюйте кілька разів, поступово збільшуючи темп. Можете починати зі зв’язок із кількох слів, розширюючи з часом речення.

Не уникайте живого спілкування

Чим більше ви практикуєтеся, тим швидше ви зможете заговорити англійською правильно. Не соромтеся спілкуватися наживо з носіями мови. Знайдіть цікавого співрозмовника на спеціальному онлайн-сервісі, обговорюйте з ним актуальні теми, а заразом попросіть виправляти ваші помилки у вимові слів. Це один із найдієвіших методів наблизитися до рівня носія мови у розмовній мові.

Як поставити правильну вимову

Нерідко спілкування з «учителем» переростає у міцну дружбу. Обговорюючи різні теми, ви зможете знайти чимало точок дотику.

Дивіться фільми мовою оригіналу

Чи любите проводити вечори за переглядом цікавих фільмів? Робіть це з користю. Увімкніть кіно англійською з субтитрами. Ви можете читати текст вголос і перевірити правильність вимови за акторами.
До того ж, професійні артисти мають грамотне, добре поставлене мовлення, зазвичай, з правильним акцентом. Ви одразу можете брати приклад, щоб навчитися говорити красиво.

У школі англійської мови Next Level викладачі приділяють велику увагу саме розмовній мові.

Вивчення мови не обмежується лише запам’ятовуванням граматичних правил. Уроки побудовані на основі нових методик, які допоможуть заговорити у короткий термін. Розмовна англійська для підлітків — це шанс здобути освіту в найкращих університетах, завести нових друзів та подорожувати світом.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.