Як новачку вивчити вірш англійською
Англомовні країни неймовірно багаті талановитими письменниками і поетами – чого тільки варті сонети Шекспіра і вірші Байрона! А читати і вивчати твори мовою оригіналу не тільки цікаво, а й корисно для більш ефективного вивчення англійської. Але як бути, якщо на курсах або в школі Вам задали вивчити вірш англійською мовою, а Ви навіть не уявляєте, як все це вмістити в голову, та ще й розповісти потім, з інтонацією і без помилок (майже)?
Наші поради допоможуть Вам впоратися з цим непростим завданням!
Не будемо лукавити – вивчити, а головне запам’ятати вірш англійською не зовсім вже просто. Як не крути, певні складнощі на цьому шляху Вам зустрінуться. І в даній ситуації, ми тут, щоб полегшити Вам запам’ятовування англійської поезії і показати пару прийомів, які допоможуть швидко запам’ятовувати тексти різних обсягів (від великих до маленьких) англійською мовою. Рекомендуємо дуже вдумливо прочитати цю статтю перед тим, як приступати до запам’ятовування поезії на англійській.
Що впливає на швидкість запам’ятовування англійської поезії
Перше, що впливає на швидкість і легкість запам’ятовування поезії іноземною мовою – це Ваш рівень володіння англійською. І це більш ніж нормально, адже чим Ваш словниковий запас багатший – тим краще і якісніше Ви вникаєте в зміст тексту, а, відповідно, чим глибше Ваше розуміння цього самого сенсу – тим легше Ви зможете його запам’ятати. Особливо коли ми говоримо про поетичний або літературний текст, який сповнений алегорій і архаїзмів. І цілком зрозуміло, чому люди з англійським на рівні Intermediate запам’ятовуватимуть вірші набагато швидше, ніж ті, хто тільки на початку свого шляху з вивчення англійської.
Так як вивчити вірш англійською, якщо Ви – новачок, і вивчаєте мову з недавніх пір? Мнемотехніка (ще її називають мнемонікою) Вам в допомогу! Мнемоніка – це набір прийомів, що допомагає запам’ятовувати будь-яку інформацію, в тому числі і поезію. Мнемотехніка дозволяє запам’ятовувати вірші в прискореному темпі за рахунок створення асоціацій. Адже немає кращого способу вчити англійську швидко і, головне, якісно, ніж через запам’ятовування і повторення літературних творів (поезії і навіть прози).
Мнемотехніка задіє не тільки органи чуття, а й різні типи пам’яті: моторну, слухову і візуальну. Дана техніка допомагає збільшувати обсяг пам’яті і здатність до запам’ятовування в цілому. А це означає, що, з часом, запам’ятовувати вірші англійською Вам будете все легше і Ви усвідомите, що швидке вивчення англійської – цілком реально!
Отже, пропонуємо Вам кілька найдієвіших прийомів мнемотехніки:
- Створюйте смислові образи з перших букв строф вірша.
- Використовуйте метод римізаціі (вірші вже в римі, так що Вам буде набагато легше).
- Шукайте яскраві виразні асоціації (фрази, картинки, вирази), які будуть асоціюватися з інформацією, яку потрібно запам’ятати.
- Користуйтеся методом Айвазовського, заснованим на зоровій пам’яті.
Якщо Ви все-таки зважилися покращити свою англійську, експрес курс по швидкому запам’ятовуванню віршів значно поліпшить Ваші пізнання в мові і навчить безцінним навичкам. Поїхали!
Кращий поетапний метод із запам’ятовування англійського вірша
Кращий спосіб виконання великого завдання – робити все поетапно. Тому ми і хочемо поділитися з Вами технікою, що дозволяє запам’ятовування вірша англійською поступово, етап за етапом. Спочатку може здатися, що мова йде про дуже довгий і кропіткий процес. Насправді ж, тут в роботу вступає принцип “тихіше їдеш – далі будеш”, і вірші англійською запам’ятовуються просто і без помилок.
- Прочитайте вголос Ваш вірш. Читання “про себе” буде недостатньо, адже Ви повинні почути текст, щоб спрацювала слухова пам’ять. Читати потрібно вдумливо, не поспішаючи, з виразом, два-три рази поспіль.
- Під час читання намагайтеся візуалізувати те, про що читаєте. Всі ситуації, пейзажі, персонажів. Думайте зоровими образами, змусьте свій мозок активно працювати під час читання. По можливості, переживайте події вірша в своїй голові (ніби вони відбуваються саме з Вами), так Ви запам’ятайте сюжет, навіть якщо самі рядки в пам’яті поки не відкладуться.
- Прочитайте вірш вголос ще раз, але на цей раз акцентуйте увагу на звучанні слів, наголосах, їх граматичних формах (рід і число, наприклад). Таким чином Ви задієте слухову пам’ять ще якісніше.
- Даний крок допоможе включити моторну пам’ять. Перепишіть вірш в зошит або на чистий аркуш паперу. Проговарюйте вголос те, що пишете, адже таким чином запрацюють одночасно три види пам’яті: зорова, моторна і слухова.
- Тепер, коли практично весь текст Вам вже трохи знайомий, прийшов час вільних асоціацій: перепишіть вірш не так, як розділив його автор, а так, як саме Ви написали б його і розділили на строфи, будь Ви автором. Ні в якому разі не обмежуйте свою креативність: підкреслюйте або обводьте слова і фрази, малюйте на полях персонажів і те, про що йдеться у вірші. Чим смішніше вийде, тим більша ймовірність того, що Ви міцно запам’ятайте плоди Вашої творчості.
Після вищеописаних дій Ви будете пам’ятати якщо не весь вірш цілком, то хоча б більшу його частину. І ось Вам лайфхак від Next Level English School: решту вірша, яку Ви не змогли запам’ятати відразу, Ви можете просто завчити за допомогою багаторазового повторення строф. Ось тільки вчити потрібно не з книги, а з “Вашого” листочка.
На сьогоднішній день, наш метод є кращим із запам’ятовування віршів на іноземній мові.