Як не забути англійську за літо?

kak-ne-zabyt-anglijskij-za-leto

Актуальна тема для багатьох батьків, чиї діти вивчають англійську, як же не забути пройдений за рік матеріал під час літніх канікул. Особливо це важливо для тих, хто отримує знання тільки зі шкільної програми. Адже для ефективного запам’ятовування потрібно повторювати більше, ніж вимагають в школі.

Давайте розберемося, як правильно організувати повторення і вивчення англійської мови, щоб не забути отримані знання.

Скільки потрібно повторень, і якими вони бувають

Виходячи з наукового дослідження одного німецького психолога існує крива забування (або forgetting curve), згідно з якою відсоток засвоєної інформації швидко падає вниз після її отримання. Якщо не вживати заходів щодо подальшого запам’ятовування, то в пам’яті може зберегтися всього від 5-ти до 10%, а то і зовсім нічого. Після першого ж повторення процес забування матеріалу стає повільніше і так далі.

Що цікаво, ця крива не має певних часових проміжків, за які відбувається забування. Все залежить від вивченого матеріалу і здібностей учня. Варто відзначити, що діти забувають інформацію швидше, ніж дорослі, адже їм важче фокусувати свою увагу.

Заняття з дитиною вдома краще будувати на основі шкільної програми. Це допоможе йому краще засвоювати матеріал і отримувати хороші оцінки на уроках. Але виникає питання: скільки ж потрібно повторень для ефективного запам’ятовування отриманих знань? Важливо не сама кількість, а їх періодичність.

Приблизний план повторень:

 • заучування декількох англійських слів по темі;
 • повторення матеріалу на наступний день;
 • повторення через 3 дні;
 • повторення через 2 тижні;
 • повторення через місяць;
 • повторення по закінченню декількох місяців, щоб закріпити матеріал.

Певна періодичність повторень допомагає знань відкластися в довгостроковій пам’яті.
Існують такі різновиди повторень:

 • Активні. Припускають нове проходження по вивченій темі. Поповнюючи словниковий запас які раніше не знайомими словами, необхідно правильно підібрати переклад до кожного з них у себе в голові. Так само відновлюйте в розумі вивчені правила, пробуйте переказувати тексти. Глибоко вникати в матеріал.
 • Пасивні. Чи означають швидке освіження в розумі вчиненого матеріалу. Вдавайтеся до такого виду повторень, якщо ви вже добре знаєте тему. В цьому випадку достатньо лише пробігтися очима по матеріалу для відновлення його в пам’яті.
 • Систематизувати. Підходять для об’єднання декількох вивчених тем. Наприклад, ви вивчили окремо кілька часів. Тепер повторіть їх разом, щоб навчитися краще розрізняти. Даний вид повторень корисно застосовувати на будь-якому етапі навчання. Так ви не тільки згрупуєте матеріал, але і сприяєте кращому запам’ятовуванню кожної окремої теми.

Викладена в цій частині статті інформація підходить для застосування на практиці, як дітям, так і дорослим, що вивчають англійську мову.

Як краще повторювати англійський з дитиною

Щоб дитина не забула англійську за літо, дотримуйтеся в заняттях з ним наступних принципів:

 1. Мотивація. Для ефективності навчання дитини важливо правильно мотивувати. Це повинно бути йому доступно і зрозуміло. Наприклад, отримання хорошої оцінки його не зацікавить так, як поїздка за кордон в країну його мрії. Розкажіть, що без знання мови поїхати не вийде, а як тільки він вивчить його досить добре, ви зможете відправитися в подорож.
 2. Емоції. Дитині, яка буде отримувати позитивні враження від занять, вчитися набагато легше. Простіше згадати вивчений матеріал при інтерактивній формі навчання.
 3. Асоціації. Цікаво подану інформацію простіше запам’ятати. Будьте креативними, придумуйте асоціації до англійських слів.

Для того щоб влітку не втратити напрацьовані навички, запишіть дитини на мовні курси. Це не тільки відмінна підготовка до школи, але і отримання необхідних в житті якісних знань. Також хорошим варіантом стане навчання англійської онлайн.

У школі Next Level є відмінні курси для учнів різного віку, а також річний клуб англійської для дітей! З нами англійську за літо точно не забудеться!

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.