Як ефективно поповнювати словниковий запас

Як ефективно поповнювати словниковий запас

 

При вивченні будь-якої іноземної мови немає межі досконалості, завжди є чого прагнути. Ось і англійська – не виняток.

Збільшення словникового запасу завжди корисно, вам не буде проблемою підтримати розмову на будь-яку тему, зробити свою мову яскравішою і донести будь-яку думку до співрозмовника.

Як ефективно поповнювати словниковий запас

Як зробити так, щоб запам’ятовування нових слів проходило простіше? З нашого матеріалу ви зможете отримати кілька корисних рекомендацій.

Як правильно заучувати нові слова

Напевно, ви помічали: при спробі завчити цілий список нових слів, вже через 3 дні зможете згадати лише малу частину з них. У чому причина? Все просто – виною всьому неправильна методика заучування нових слів.

Дотримуючись простих правил, ви можете помітно підвищити ефективність запам’ятовування.

 1. Не женіться за кількістю. Найкраще взяти для запам’ятовування невеликий список нових слів, але попрацювати над ними якісно.
 2. Не використовуйте словник, щоб зрозуміти зміст слова. Знайдіть для початку пояснення його значення англійською мовою. Це дозволить вам відразу ж дізнатися синоніми та антоніми до слова. У статтях, де дається пояснення значення слова, можна знайти стійкі висловлювання з ним.
 3. Багато слів мають відразу кілька значень. Намагайтеся запам’ятати все, так ви зможете використовувати те саме слово в різних ситуаціях. Наприклад, слово “fire” означає “вогонь” або “вогнище”, також його використовують у значенні “звільняти”.
 4. Активно використовуйте у промові нові слова. Інакше, якщо ви не будете їх застосовувати, рано чи пізно вони забудуться. Якщо у вас немає можливості знайти англомовного співрозмовника, просто подумки складайте опис всього, що вас оточує.

Найкращі методи запам’ятовування нових англійських слів

Вас цікавить, як підвищити кількість нових слів для запам’ятовування, тоді дотримуйтесь наших порад.

 1. Дивіться фільми без перекладу. Що може бути приємнішим, ніж провести вечір під пледом за переглядом цікавого серіалу? А ще, дивлячись фільми англійською, ви легко зможете запам’ятати багато нових слів і виразів. Головне, не вибирайте фільми та серіали із надто складною лексикою, інакше, перегляд вам швидко набридне.
 2. Слухайте подкасти англійською мовою. Ви можете вибрати будь-яку тематику, яка буде дійсно цікава. Виписуйте нові незнайомі слова для розширення словникового запасу, знайдіть їх значення англійською мовою та запам’ятовуйте для подальшого активного використання.
 3. Читайте англомовні джерела. Візуальне сприйняття нових слів – один із ефективних способів їх запам’ятовування. Але отримання кращого ефекту недостатньо лише виписати переклад незнайомого слова. Необхідно з ним якісно попрацювати, складіть мінімум 5 різних пропозицій із цим словом, вживаючи його різні значення, якщо вони є.
 4. Зараз багато програм, які допоможуть поповнити словниковий запас. Вони є міні-ігри. Вам можуть бути запропоновані такі типи завдань: скласти слова з літер, знайти певні слова серед різних. Є цікаві способи запам’ятовування нових слів для дітей. В ігровій формі малюк навчає нові слова разом із улюбленими героями.

Експрес-методи запам’ятовування англійських слів

Якщо вам потрібно поповнити словниковий запас у короткий термін, спробуйте один із таких способів.

 1. Навчайте нові слова, які стосуються однієї теми. Запам’ятовувати слова впереміш досить складно, а от якщо їх поєднує загальна тематика, процес піде значно швидше. Наприклад, вивчіть слова, які стосуються студентського життя і складіть невелику розповідь про один день в університеті.
 2. Вчіть популярні слова, які часто використовують у мовленні. Якщо ви вирішите вивчити кілька вузькоспеціалізованих термінів, звичайно, це буде корисно для вас, але, як ми вже говорили вище, якщо слова не використовувати, вони забуваються дуже швидко.
 3. Перевірте, чи знаєте ви англійською мовою назви тих предметів, які вас оточують. Якщо ви не можете назвати якийсь предмет, подивіться потрібне слово у словнику і обов’язково запам’ятайте його.

Дотримуючись наших простих підказок, ви зможете значно розширити словниковий запас англійською. Завдяки цьому, вам не доведеться стикатися з ситуаціями, коли ви не зможете чітко сформулювати свою думку через незнання потрібних слів, а також ви позбавтеся необхідності використовувати займенники, які роблять вашу мову менш красивою.

Як ефективно поповнювати словниковий запас

Ви хочете почати вивчення англійської з нуля, або вдосконалити свій рівень? Мовна школа NextLevel запрошує дорослих та дітей на групові курси англійської мови. Захоплюючі заняття за найновішими ефективними методиками дозволять швидко досягти помітних результатів. З нашою допомогою ви перестанете соромитися говорити англійською.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.