Весняні свята в Англії

svyata

Відчуваєте, у повітрі вже пахне весною, а це означає, що в Британії незабаром почнеться низка свят.

Весною є кілька свят, які важливі в культурі Британії та Ірландії, про них ми поговоримо нижче.

Банківські вихідні (Bank holidays)

Це поняття було запроваджено ще 2 століття тому. Все ділове життя зупинялося, торгові та банківські операції не проводилися, а співробітники банків не з’являлися на робочих місцях.

І сьогодні вшановують цю традицію. В Ірландії у співробітників є 10 днів банківських вихідних, а в Англії, Шотландії та Уельсі по 8. Працівники не виходять на роботу, використовуючи додаткові дні відпочинку, або отримують у ці дні підвищену зарплату, якщо змушені залишатися на робочих місцях.

Найближчі банківські свята у травні відбудуться на початку та наприкінці місяця по понеділках.

День Святого Патріка (St. Patrick’s Day)

17 березня у Північній Ірландії неробочий день, хоча свято має релігійне значення. Цього дня прийнято поминати покровителя країни та відвідувати церковні служби. У великих містах проводять ходи, молодь організовує вечірки.

патрик

Усюди можна побачити чотирилисник конюшини – символ свята.

Страсна п’ятниця (Good Friday)

Хоча цей день і пов’язаний із релігією, Страсна п’ятниця – офіційний вихідний. Прийнято згадувати про любов Ісуса до всіх людей, про його муки та розп’яття.

Із храмів прибирають декор у вигляді квітів, а статуї накривають спеціальною тканиною на знак скорботи.
У Страсну п’ятницю ділове життя зупиняється, у маленьких містах не працюють магазини.

Великдень (Easter)

Це головне християнське свято, католицька Англія – не виняток. Дата Великодня перехідна, тобто щорічно змінюється, але відзначають її найближчої неділі після настання весняної повні. Розкажемо, як святкують Великдень в Англії.

У Шотландії є великодні вихідні, які тривають 3 дні, а в Англії вони тривають з п’ятниці по вівторок. Напередодні Великодня відбуваються урочисті богослужіння у церквах. У день Воскресіння Христового храми прикрашають у золотисто-червоній гамі, розміщують всередині живі квіти. Найчастіше можна побачити білі лілії.

prazdnuyut-pashu-v-anglii

Віруючі запалюють свічки від великодня – великої свічки, яка несе Благодатний вогонь. Після святкової служби парафіяни проходять навколо храму хресною ходою.

На святковому столі завжди можна знайти крашанки. Першого дня розговіння організму необхідний білок. На сніданок готують різні страви із яєць: омлет, яєчню, запіканку.

Головна пасхальна розвага – катання яєць з пагорбів. Перемагає той, чиє яйце отримає менше пошкоджень під час скочування.

пасха1

Діти люблять Великдень не менше, ніж дорослі. Цілий день їм належить полювати за шоколадними яйцями. Існує легенда, яка говорить, що рано-вранці великодній кролик залишає шоколадні частування для малюків. Насамперед, прокинувшись, діти біжать, щоб перевірити, куди цього разу кролик сховав солодощі.

Другий день Великодня (Easter Monday)

Понеділок, наступний після Великодня, є ще одним вихідним в Англії. По всій країні продовжуються святкування. У ці міні-канікули прийнято збиратися усією родиною та зустрічатися із друзями.

Цього дня традиційно проводять парад нарядних весняних головних уборів і виконують танець у костюмах Робін Гуда та інших героїв цієї легенди.

День весни

Під час весняних банківських канікул святкують День весни. Останній понеділок травня. Схожі свята у різних народів відомі ще з язичницьких часів.

У Великій Британії цей день асоціюється з квітами. Будинки прикрашають букетами, на вулиці можна побачити гірлянди з квітів. У День весни проводять ходи та фестивалі, виставки та презентації.

весна-англия

Сім’ї проводять цей день, відвідуючи найцікавіші заходи. Ті, хто не люблять галасливих свят та великого скупчення людей, відзначають цей день за містом на свіжому повітрі. Пікнік у колі близьких, єднання із природою цілком відповідає стародавнім уявленням про відзначення Дня весни.

Інші весняні свята у Великій Британії

Окрім тих свят, про які було сказано вище, навесні відзначають День матері. Мамам прийнято дарувати подарунки і всіляко виявляти свою любов та повагу.

Перше квітня – День дурня. З ранку всюди панують веселощі, чути сміх, кожен намагається по-доброму пожартувати з близьких.

Навесні відзначають і кілька свят, пов’язаних із релігією: День Св. Давида та День Св. Георгія. Перший – покровитель Уельсу, а другий святий покровительствує Англії.

Ми не згадали про Міжнародний жіночий день. Чи святкують в Англії 8 березня? Так, але йому не надають великого значення.

Якщо ви не тільки хочете вивчати англійську мову онлайн, але й цікавитеся звичаями, традиціями Британії, звертайтесь до мовної школи Next Level. У нас немає нудного зубріння. Весь матеріал ми подаємо цікаво та пізнавально.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.