У чому різниця між used to, be used to and get used to?

used-to
У тих, хто вивчає англійську мову, дані 3 конструкції досить часто пов’язані з труднощами при використанні. Давайте спробуємо зрозуміти, в чому різниця між be used і get used to. Отже, конструкція be used необхідна для опису вже сформованої звички, а у фразах з get used to мова йде про процес її придбання. Після вищевказаних словосполучень ставиться інфінітив, дієслово з закінченням -ing або іменник.

Варто відзначити, що конструкція used to з інфінітивом застосовується виключно в минулому часі, тоді як be used to (або get used to) з іменником або дієсловом (-ing) легко можуть стояти в будь-якому з часів. Давайте ж розберемося, в яких випадках краще застосовувати ту чи іншу конструкцію.

В яких випадках використовувати used to з інфінітивом

Ця конструкція описує повторювані звички, дії або стану, що трапилися раніше і що втратили актуальність на сьогоднішній день. Наприклад, He used to work for my family. – Раніше він працював на мою сім’ю. We used to go there when we were young. – Ми ходили туди, коли були молодими.

Used to з інфінітивом можна замінити Past Simple, які мають ідентичний зміст. Словосполучення, як правило, використовують для акцентування минулого, в іншому воно означає те ж, що і минулий час. Наприклад, She used to play tennis with a friend or She played tennis with a friend. – Вона грала в теніс з другом.

юз-ту

Used to з інфінітивом не використовується для дій, які трапилися один раз раніше в певний часовий відрізок. У цій ситуації доречно застосування виключно Past Simple. Наприклад, She saw him only once. – Вона бачила його лише раз. He went to New York last month. Він їздив в Нью-Йорк в минулому місяці.

Коли використовувати get used to і be used to?

Дані конструкції мають схожість, так як обидві застосовуються в діалогах про звички. Але відмінність у них все-таки є. Get used to разом з іменником або дієсловом з інговим закінченням використовують, кажучи про процес звикання, в той час як be used to – це вже результат будь-якої звички. Обидві конструкції застосовують тільки при наявності адаптації до виниклої ситуації. Якщо ж розмова йде про звичайні процеси, що відбуваються кожен день, застосовується Present Simple.

Припустимо, ви вже звиклися з чимось новим і хочете про це розповісти. Тут на допомогу прийде be used to + іменник / дієслово з закінченням -ing. Таке поєднання вживають і в сьогоденні, і в майбутньому, і в минулому часі. Наприклад, She is new in this city, but in a few months she will be used to this place. – Вона новенька в цьому місті, але через кілька місяців вона звикне.

Для часу Perfect, а також Continuous / Progressive слід застосовувати get used to. Наприклад, He’s getting used to driving a new car. – Він звикає їздити на новій машині.

Також словосполучення get used to застосовно в ситуаціях, коли важливо акцентувати тривалість або сам процес звикання. Наприклад, I do not like to get up early, but I’ll get used to it when I start working. – Я не люблю рано вставати, але я звикну до цього, коли почну працювати.

У школі англійської мови Next Level ви дізнаєтеся про способи використання даних конструкцій і навчитеся правильно застосовувати їх у мовленні. Будемо раді бачити вас у нас на заняттях!

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.