Труднощі у вивченні англійської мови і як їх подолати

trudnosti-v-izuchenii-anglijskogo
Бувають випадки, коли людина витрачає багато часу на вивчення мови, але приїхавши в англомовну країну, виявляє, що практично не розуміє її жителів і не в змозі правильно спілкуватися з ними. Така ситуація дуже засмучує і викликає логічне запитання: що ж не так, у чому помилка?

Давайте в цій статті розберемо, з якими труднощами можливо зіткнутися в процесі навчання і які є методи їх подолати.

Помилки у вивченні англійської мови: види

Отже, помилки у вивченні англійської мови поділяються на три види: психологічні, граматичні, методичні. Давайте розглянемо кожен з них детальніше.

До психологічних помилок відносяться:

  1. Неправильна постановка мети. Якщо ви не поставили собі чітку мету перед початком навчання, то сам процес не принесе задоволення і буде безрезультатним. В першу чергу, визначтеся, навіщо вам потрібна англійська. Можливо, ви хочете просування по кар’єрних сходах або плануєте отримати освіту за кордоном?
  2. Страх здійснення помилок. Багато хто думає, що з самого початку навчання потрібно говорити ідеально, тому вимовляють лише знайомі слова і вирази, вивчені ними давно. Але вчинення помилок – це етап навчання. Уникаючи їх, ви втрачаєте практику. Маленькі дітки, коли вчаться говорити, помиляються часто і багато, але при цьому не зупиняються, а продовжують вчитися розмовляти. І якщо потім виникають проблеми вивчення англійської мови в школі, слід всього лише подолати страх здійснення помилок, постійно практикуватися і все вийде.
  3. Недолік самодисципліни. Чи не пропускайте заняття! Кожен урок важливий в програмі освоєння мови. Якщо ж все-таки не виходить потрапити на заняття з вагомої причини, неодмінно вивчіть матеріал пропущеного уроку вдома і відзначте моменти, які вам незрозумілі.
  4. Очікування, що вас навчать без особливих зусиль з вашого боку. Результат в першу чергу залежить від вас! Перекладати відповідальність за навчання на викладача в корені неправильно. Професійний репетитор направляє і допомагає в освоєнні знань. Ви самі повинні постійно займатися і серйозно ставитися до навчання.

Основні граматичні помилки бувають такі:

  1. Використання дієслова to be. Найчастіше студенти кажуть I am (я є) у випадках, де це вираз недоречно. Наприклад, потрібно сказати I agree (я згоден / на), а вимовляють I am agree. Ще є ситуації, коли дієслово to be пропускають. Наприклад, потрібно сказати I am afraid (я боюся) замість I afraid, як часто кажуть.
  2. У російській мові однакові слова, а в англійському різні. Багато часто вчать лише один варіант перекладу російського слова на англійську мову. Хоча в різних виразах англійської мови на відміну від російської можна використовувати різні слова з одним значенням. Наприклад, найпоширеніше слово «будь ласка»: в разі прохання ми говоримо «please», а у відповідь на подяку – «you are welcome».
  3. Неправильний порядок слів у реченні. У російськомовних студентів часто виникають труднощі при вивченні англійської мови з правильною розстановкою слів у реченні. Вони використовують звичну схему побудови пропозиції, як в російській, але це невірно.
  4. Переклад пропозиції дослівно. Багато хто забуває, що в англійському використовують конкретні мовні звороти, і намагаються зробити дослівний переклад, здійснюючи при цьому помилки.
  5. Неправильне використання прийменників. Дуже часто помилка. Наприклад, потрібно сказати I came home (я прийшов додому), а кажуть в основному неправильно – I came to home. Ще варіант: правильно – I went on holiday (я поїхав у відпустку), неправильно – I went to holiday.

Методичні помилки бувають такі:

  1. Неправильний підбір методики навчання. Перед тим як почати вивчати мову, зрозумійте, як це робити грамотно. Визначте найкращий для вас спосіб сприйняття інформації: індивідуальні заняття або групові, візуально або на слух, курси онлайн або оффлайн. Підберіть найбільш комфортну для вас методику. При цьому пам’ятайте, що всі базові навички (мова, аудіювання, письмо і читання) необхідно розвивати в один і той же час, так як вони взаємопов’язані.
  2. Концентруватися тільки на граматиці. Не думайте, що вивчивши всі правила граматики, ви будете говорити ідеально. Граматичні правила важливі, але потрібно також читати, слухати і запам’ятовувати природні англійські фрази.
  3. Приділяти увагу тільки читанню. Для оволодіння мовою необхідно її чути і займатися практикою. Навіть якщо ви будете точно розуміти англійський текст, не виключено, що на слух ви його зовсім не сприймете.
  4. Вчити тільки слова. Більше ефекту принесе вивчення фраз, а не окремих слів. Тоді буде легше освоїти мову.
  5. Мало повторювати вивчене. Не намагайтеся завантажити себе великою кількістю нового матеріалу, краще частіше повторюйте пройдене. Ефективним буде розвиток образної пам’яті і асоціативного мислення.
  6. Відсутність спілкування з носіями мови. Багато студентів соромляться спілкуватися з англомовними людьми. Але вони навпаки можуть допомогти і стати відмінними наставниками, знаючими всі тонкощі мови.
  7. Не звертати уваги на правильність вимови. Навіть якщо ви добре знаєте граматику, маєте достатній словниковий запас і застосовуєте його на практиці, це не позбавить вас від акценту. Причиною неправильної вимови може бути непрофесійний викладач, відсутність відпрацювання вимови і спілкування з носіями мови і т. п. Постарайтеся виправити це якомога раніше.

На курсах в школі Next Level ми професійно допоможемо виправити проблеми з вивченням англійської мови. Записуйтеся на пробне заняття вже сьогодні!

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.