ТОП багатозначних слів в англійській мові

top-mnogoznachnyh-slov-v-anglijskom-yazyke

Є в англійській мові унікальні слова, які в залежності від контексту мають зовсім різні значення. Причому це не два чи три, а в рази більше понять, ніяк не перетинаються між собою. Як же вивчити всі багатозначні слова в англійській мові і вірно визначати при перекладі, що саме мається на увазі? Давайте спробуємо розібратися.

Багатозначні слова в англійській мові: як вибрати правильне значення

Якщо в англійському тексті вам зустрілося незнайоме раніше слово, як правило, ви відразу будете шукати його значення в словнику. А якщо у нього маса різних визначень, яке ж із них вірне в вашому випадку? Спробуйте скористатися таким алгоритмом:

  • визначте необхідну частину мови;
  • виходячи зі змісту речення, спробуйте застосувати кожне вказане значення;
  • контекст підкаже правильний вибір.

У кожній частині мови зустрічаються багатозначні слова. В англійській мові список їх досить великий. Іменники зазвичай мають багато визначень, які означають не пов’язані між собою за змістом неживі або ж одухотворені предмети. Наприклад, слово date може позначати час, побачення, термін або день; bat – це летюча миша, ракетка, біта, гулянка; а boot значить і черевики, і багажник, і компенсацію, і завантаження.

Дуже багато багатозначних слів серед дієслів. Як правило, жоден діалог не може без них обійтися. Уявіть, у деяких дієслів більше чотирьохсот значень! Як же їх всі запам’ятати?! Наприклад, у дієслова get 289 значень. Ось деякі з них: збиратися, одержувати, брати, діставати, роздобути. У дієслова fall значень трохи менше – 264: падати, народитися, знижуватися, опинитися та ін.

У прикметників, що описують ознаки чогось, одне і те ж слово іноді характеризує предмет по-різному. Дане явище можна пояснити історичними процесами, які протягом багатьох років відбувалися в мові. Наприклад, great може означати відмінний, великий, гучний, великий; fine – це прекрасний, тонкий, витончений, чудовий, хороший та ін.

Існують також змішані багатозначні слова, які в одному випадку випадку є іменниками, а в іншому вже прикметниками або дієсловами. При цьому значення в різних пропозиціях відрізняється. Наприклад, left – лівий, ліворуч, залишати, залишатися, кинути; season – сезон, період, абонемент, пора, сезонний, дозрівати, приправляти, витримувати і ін.

Бувають ситуації, коли одне слово присутнє в реченні двічі, при цьому має різні значення. Переклад необхідно робити, виходячи з контексту фрази. Наприклад, She left her wallet on the left side of the table. – Вона залишила свій гаманець на лівій стороні столу.

Самі багатозначні слова в англійській: ТОП 5

Самі багатозначні слова в англійській зустрічаються в різних частинах мови. Ми підібрали ТОП 5 таких слів, які мають найбільше значення:

  1. Run. Найбільше визначень у дієслова run – цілих 645. Його застосовують у мові буквально для будь-яких дій. І з кожним днем ​​кількість значень збільшується. Ось деякі з них: бігти, працювати, керувати, проходити, вести, рухатися, брати участь, ввозити, долати.
  2. Set. У слова set зараз значень менше – 430, хоча до початку ХХ століття їх кількість могло зрівнятися з визначеннями дієслова run. Просто з якоїсь причини нові значення перестали додаватися, на відміну від першого місця нашого топа. Серед значень set є і іменники, прикметники, і дієслова: набір, конфігурація, напрямок, захід, встановлений, побудований, нерухомий, рішучий, ставити, визначати, встановлювати, подавати.
  3. Go. Це слово також може бути і дієсловом, і прикметником, і іменником. Всього у нього 368 значень. У повсякденному житті воно використовується досить часто. Серед його визначень: йти, їхати, ходити, подорожувати, бути в дії, ходьба, спроба, угода, енергія.
  4. Take. У слова take відомо 343 значення. Серед них: взяття, захоплення, виручка, брати, отримувати, віднімати, вимагати.
  5. Stand. 334 значення цього слова діляться на дві групи. Одна з них позначає стояти в прямому сенсі цього слова, інша ж говорить про незмінність чогось. У число визначень входять: стенд, підставка, кіоск, місце, стояти, терпіти, перебувати, витримувати.

Робити правильний переклад багатозначних слів ви навчитеся, регулярно займаючись. На курсах англійської мови в школі Next Level професійні викладачі допоможуть визначати їх смислові значення в різних ситуаціях, навчать правильно використовувати такі слова і не плутатися у великій кількості визначень.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.