ТОП 10 страшних фраз на Хелловін

na-hэllouyn

Бууууу!! Злякалися? Саме так (англ. Boo) скоро лякатимуть один одного жителі англомовних країн.
Напередодні Дня всіх святих, 31 жовтня, відзначають найстрашніше свято в році Halloween.

Традиція відзначати цей день прийшла до нас із США, де свято є одним із найулюбленіших у людей різного віку. Особливо воно популярне серед дітей. Коли, як не в Хелловін, випадає можливість налякати випадкових перехожих, зробити ліхтар із гарбуза і принести додому повний мішок цукерок.

До речі, перед Днем всіх святих в Америці супермаркети продають солодощів більше ніж перед Днем всіх закоханих.

До цього свята можна ставитися по-різному, сприймайте його як один із приводів зробити дивакуваті костюми і від душі повеселитися. В англійській мові з цим святом пов’язано безліч ідіом та стійких словосполучень. Сьогодні розберемо деякі з них.

Найпопулярніші цитати на Хеллоуїн англійською

Девіз цього свята: “Trick or treat”, що в буквальному перекладі означає “неприємність або частування”. Але в контексті свята частіше використовують усталене словосполучення: «солодощі або гидота». Саме з такими вигуками маленькі відьми та вовкулаки стукають до сусідів в очікуванні цукерок.

А ви знали про те, що лише діти до 12 років можуть ходити по домівках, випрошуючи солодощі. Ті, хто старший за цей вік, ризикують нарватися на штраф.

костюм-хелловин

Святу Хелловін присвячено безліч ідіом. Це такі словосполучення, зміст яких неможливо зрозуміти, перекладаючи буквально. Значення страшних фраз на Хеллоуїн англійською потрібно запам’ятати.

 • To make one’s blood run cold – налякати когось дуже, жахати. Аналог виразу “кров холоне в жилах”.
 • To be as white as a ghost – бути наляканим настільки, щоб змінити обличчя, чи інакше “бути блідим як смерть”.
 • Skeletons in one’s closet – скелет у шафі або якийсь неприємний факт, секрет, який людина намагається приховати від інших.
 • To run for the hills – бігти з усіх ніг, пускатися втік.
 • To send shivers down one’s spine – так говорять про лякаючі події, здатні викликати мурашки.
 • To be full of the devil – завдавати неприємностей будь-кому, завдавати шкоди.
 • To scare the hell out of somebody – налякати когось дуже.
 • To scare the pants off someone – вираз застосовується у тому значенні, як і попереднє. А якщо буквально, «щоб штанці злякалися». Моторошно смішно.
 • Stab in the back – встромити ніж у спину. Застосовують вираз, коли говорять про зраду.
 • Stick the knife in – встромити в когось ніж. Вираз аналогічний за змістом «зачепити за живе», нагадати про неприємну подію, зачепити важливу тему, про яку не хотілося б говорити.

Хеллоуїн і святкові костюми

Жодна вечірка цього дня не обходиться без кумедних чи страшних костюмів. Хто ж вони, улюблені герої?

 1. Ghost – привид. Цей костюм підійде і для дітей, і для дорослих, котрі не хочуть витрачати час на його виготовлення. Просто візьміть біле простирадло і проробіть в ньому отвори для очей.
 2. Witch – відьма. Чорний крислатий капелюх, плащ-накидка і головний атрибут – мітла. Костюм готовий. До речі, які слова відьми можуть сказати на Хелловін? Наприклад, join our coven – запрошення приєднатися до шабаша.
 3. Werewolf – перевертень. Як тільки настає повний місяць, звичайна на вигляд людина перетворюється на справжнього вовка. У-у-у-у-у!!!!!!
 4. Zombie – зомбі. Деяким не потрібний грим. Достатньо лише не виспатися і не випити чашку кави з ранку.
 5. Death – смерть. Довга чорна мантія з глибоким капюшоном – ось основна деталь костюма Хеллоуїна.
 6. Vampire – вампіри. Існує повір’я, що вампіри можуть перетворюватися на кажанів (англ. Bats).
 7. Mummy – Мумія. Тут можна побачити гру слів, воно ж перекладається як «мамуля», але якщо йдеться про свято Хелловін, то перекладати слово необхідно саме «мумія».

Головний символ свята Хелловін

З чим саме у вас асоціюється Хелловін? Майже на 100% впевнені, що ви згадаєте гарбузи.
Це не просто овоч (хоча ботаніки стверджують, що це фрукт) зі свічкою всередині. Хеллоуїнський гарбуз має назву – світильник Джека (англ. Jack-o-lanterns). А сам процес вирізання зловісної гримаси називається pumpkin carving.

8

Вважається, що в ніч, коли всюди бродять нечисті сили, ліхтар із гарбуза, встановлений біля будинку, здатний відганяти відьом та мерців. Звичайно, зараз ніхто не вірить у це всерйоз, але багатовікова традиція робити обереги для житла збереглася.

Отож, якщо ви зібралися на святквання Хелловін, то кілька нових слів та стійких висловів англійською мовою вам стануть у пригоді. Слова Хеллоуїна ви можете застосувати в листуванні зі своїми англомовними друзями в цей день.

У школі Next Level навчання проходить захоплююче та ефективно. Ви зможете повною мірою опанувати не лише граматику, а й удосконалити ваш рівень розмовної англійської.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.