Типові помилки в англійській: як уникнути
Вчинення помилок у процесі вивчення мови неминуче. У цьому немає нічого страшного, адже кожен проходить свій шлях до досягнення мети, на якому буде помилятися та засвоювати досвід. Звести помилки до мінімуму допоможуть регулярні заняття та практика, а також знання деяких секретів вивчення англійської, що допомагають їх не робити.
Лінгвісти вважають, що є типові граматичні помилки в англійській мові, які притаманні більшості російськомовних студентів. Давайте розглянемо найпоширеніші з них і намагатимемося навчитися їх уникати.
Помилки в процесі вивчення англійської мови
При вивченні англійської мови студенти, які говорять російською, часто роблять однакові помилки.
Розберемо основні з них:
- Слова, які в російській однакові, а в англійській різні. Помилка студентів полягає у заучуванні лише одного варіанта перекладу. Але цього часто недостатньо, адже в ситуації, де в російській можна використовувати одне й те саме слово, в англійській знадобиться інше. Наприклад, будь ласка – у проханні вживаємо please, а відповідаючи на спасибі, you are welcome; слово тінь означає простір, куди не проходить сонячне світло (shadow) або темні контури будь-якого предмета ( shade).
- Неправильно розставлені слова у реченні. Порядок слів, звичний для російської, абсолютно не підходить англійській. Наприклад, Щоб краще розуміти, більше навчайте. – To understand better, learn more.
- Ідіоми у мові. Багато людей забувають про конкретні мовні обороти, властиві англійської мові, і намагаються перекласти речення дослівно. Наприклад, Він зрозумів, що втратив шанс. – He understood that he blew it (правильно). He understood that he lost the chance (неправильно).
- Неправильне вживання займенників та прийменників. У деяких випадках дослівний переклад стає причиною вживання некоректного займенника чи прийменника. Наприклад, зараз – at the moment, але не in this moment; будь-яка твоя допомога – any help from you, але не any your help.
- Неправильне використання дієслів у невизначеній формі. Наприклад, Вона думає поїхати до Лондона. – She thinks of going to London. Невірно буде сказати: She thinks to go to London.
- Застарілі та невикористовувані носіями висловлювання у мові. Це поширена проблема у старих підручниках з англійської мови. Вони зустрічається багато висловів і оборотів, які ви не почуєте зараз від англомовних людей. Наприклад, привітання How do you do давно не використовують; вираз it goes without saying (не підлягає сумніву) чи moreover (крім того) можна зустріти в класичній літературі, але не в сучасній мові.
Як уникнути поширених помилок в англійській мові?
У російськомовних в вивченні англійської досить часто виникають одні й ті самі помилки. Ми підібрали вам поради, які допоможуть їх уникнути.
- Думайте англійською, а не перекладайте все на рідну мову. Люди, які починають вивчати мову, спочатку будують речення російською чи українською, і лише потім намагаються перекласти їх на англійську. Це помилка. Краще намагатися відразу будувати фразу іноземною мовою, використовуючи вже наявні у вас знання.
- Говоріть простими та короткими реченнями. Чим простіша фраза, тим менша можливість помилитися. Не соромтеся говорити коротко і нехитро, коли у вас буде більше практики та знань складних граматичних конструкцій, мова стане більш досконалою. А поки використовуйте вивчену та добре відому вам лексику.
- Дивіться фільми, читайте книги та слухайте музику в оригіналі. Це допоможе вам навчитися краще розуміти англійську мову.
- Відпрацьовуйте мову читанням вголос. Під час читання вголос книг в оригіналі підключається зорова та слухова пам’ять. Органи мови починають звикати до послідовності звуків і артикуляції. Згодом вам стане легше вимовляти англійські слова, що раніше складно вимовляються.
- Запишіть свою промову на диктофон. Це чудова вправа, яка допоможе уникнути вчинення типових помилок. Послухайте себе збоку та постарайтеся виправити проблеми у мові, властиві саме вам.
- Більше розмовляйте. Помиляються всі, не бійтеся цього. Головне, намагайтеся правильно говорити і відпрацьовуйте свої помилки, що часто повторюються. Щоб менше помилятись, спробуйте говорити повільніше, обмірковуючи свої речення.
- Запам’ятовуйте правила. Якщо ви сумніваєтеся, як правильно побудувати те чи інше речення, згадайте простий схожий приклад та за аналогією з ним складіть вашу фразу.
Багато практикуйтеся, тренуйте пам’ять, звертайте увагу на свої помилки і не бійтеся їх робити. Приходьте на курси до школи Next Level, де досвідчені викладачі навчать вас уникати помилок та вдосконалять вашу мову. З нами ви заговорите англійською із задоволенням!