Святкування Дня подяки в Англії

Святкування Дня подяки в Англії

 

У кожній країні є свята, які особливо шанують мешканці. В Англії один із них – День подяки.

Що таке День подяки в Англії

Цього дня за великим святковим столом збирається вся родина, зростає кількість туристів, яким цікаві звичаї та культура країни. Thanksgiving Day дозволяє кожному відчути радість та безтурботність.

Поговоримо про те, що потрібно робити цього дня, щоб поринути у святкову атмосферу.

Історія свята

Історія Дня подяки сягає корінням у 17 століття, коли переселенці з Британії створили на території Америки Плімутську колонію.

Зима для переселенців видалася важкою, ті, хто зміг вижити, наступної весни зайнялися землеробством. Надзвичайно високий урожай став нагородою для них за всі пережиті складнощі та страждання.

Святкування Дня подяки в Англії

У чому сенс святкового застілля? Провідник колоністів запропонував провести обряд подяки Богові за добрий урожай. Переселенці запросили поділити з ними трапезу індіанців, які допомагали вижити їм у незнайомих умовах. Цей день прийнято вважати першим Днем подяки. Надалі такі обряди влаштовували періодично, коли отримували добрий урожай.

Коли відзначається свято

Щороку День подяки стали відзначати з 1864 року за указом президента Лінкольна. Для святкування було обрано останній четвер листопада.

Президент Рузвельт переніс святкування Дня подяки на один тиждень раніше, що спричинило розкол у суспільстві. Частина мешканців відзначали The Thanksgiving Day у передостанній четвер листопада, інші ж дотримувалися дня, призначеного Лінкольном.

Остаточно питання було вирішено у 1941 році. Конгрес США ухвалив відзначати День подяки на четвертому тижні листопада, святковим днем ​​було обрано четвер.

Святкова вечеря

За традицією цього дня вся родина збирається за святковим столом у будинку старших родичів.

Готують страви, які за кілька століть стали символом свята. Зазвичай це індичка з журавлинним соусом, горіхи, каштани, качани кукурудзи. На столі можна побачити грона винограду та солодку картоплю. На десерт обов’язково подають гарбузовий пиріг.

Святкування Дня подяки в Англії

Відчуття достатку доповнює пишний букет хризантем на столі, прикрашений осіннім листям та гілочками з ягодами.

Розпродажі у магазинах

Одразу після Дня подяки розпочинається Чорна п’ятниця. З самого ранку біля дверей торгових центрів вишиковуються довгі черги. Під час розпродажів можна придбати електроніку, побутову техніку, одяг та предмети інтер’єру зі значними знижками.

Подорожі

День подяки – це шанс побачитись із родичами, зустрічі з якими відбуваються нечасто.

Сім’ї вирушають за сотні кілометрів від будинку, щоби провести свято у колі близьких. Про купівлю квитків на потяги та літаки доводиться подбати заздалегідь. На дорогах спостерігається інтенсивний рух у цей день.

Допомога нужденним

Багато хто в День подяки намагається робити добрі справи. Найчастіше вони полягають у допомозі незаможним і нужденним. Хтось приносить їм одяг, інші годують гарячим обідом. Благодійні організації організовують збори, у яких може взяти участь будь-хто.

Загадування бажань

Коли день подяки настає, обов’язково треба загадувати бажання. Після святкової вечері беруть кісточку, що залишилася від грудки індички, дві людини повинні взяти її в руки і загадати бажання. Потім кожен тягне кісточку на себе, бажання здійсниться у того, в чиїх руках залишиться більшість кістки.

Американські традиції у День подяки

В цілому, у США, Англії та Канаді День подяки відзначають однаково, але є кілька моментів, характерних саме для святкування в Америці.

Парад Мейсі

Організатором параду виступає роздрібна мережа Macy’s. У 2024 році парад пройде у 100-й раз, він визнаний одним із найбільших, а також найстаріших у світі.

Парад проводять на Манхеттені, триває він три години і закінчується на площі, де розташований головний офіс мережі. Основні учасники параду – це співробітники компанії, члени їхньої родини та друзі.

 

Святкування Дня подяки в Англії

Щороку спеціально для параду виготовляють величезні повітряні кулі у вигляді тварин чи популярних персонажів.

Футбольні матчі

Футбол у День подяки став такою самою традицією, як запечена індичка на столі. Проводити матчі у День подяки вигадали у 19 столітті. За задумом, сім’ї студентів, які беруть участь у аматорських матчах, могли приходити на трибуни, щоб підтримати своїх близьких, а потім усім разом вирушити на сімейну вечерю.

Традиція сподобалася американцям, і згодом вийшла за межі університетів.

Раніше студентські команди були популярнішими за професійні клуби НФЛ. Останнім вдавалося зібрати повні стадіони лише на День подяки. Ліга спромоглася втриматися на плаву лише з тієї причини, що в День подяки, зібравши десятки тисяч глядачів на стадіоні, вдавалося покрити всі річні витрати.

У мовній школі Next Level ми викладаємо англійську для дітей із нуля. Наші заняття проходять весело та пізнавально. Діти не лише вивчать лексику та граматику, а й знайомляться з традиціями англомовних країн.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.