Статус англійської як міжнародної в Україні. Деталі

Статус англійської як міжнародної в Україні. Деталі

 

Ще одне рішення, яке наближає Україну до Європи, ухвалив президент нашої країни Володимир Зеленський.

Законопроект, винесений на розгляд Верховною Радою, визначає статус англійської мови у країні. Якщо закон буде затверджено, перехідний період триватиме від 2 до 4 років після закінчення воєнних дій.

Суть полягає в тому, що чиновники різних рівнів, військові, поліцейські та прокурори мають вільно володіти англійською мовою. Також іноземну мову мають знати представники різних держслужб, зокрема митники.

Взагалі мається на увазі, що розмовляти англійською зможе більшість громадян України. Європеєць, який звернувся за допомогою англійською, наприклад, до співробітника вокзалу, магазину або медичного закладу повинен отримати зрозумілу відповідь.

Діти почнуть вивчати англійську мову вже у дитячому садку. Законопроект передбачає популяризацію фільмів мовою оригіналу.

Що означає статус міжнародної мови України?

У разі схвалення законопроекту англійська стане мовою міжнародного спілкування в Україні.

Офіційно англійська має статус державної мови в 58 країнах світу, за фактом, її використовують і в інших країнах, наприклад, в Ізраїлі, на Кіпрі, в Бангладеш. Ось він чомусь визнаний однією з мов спілкування членів ООН.

Прагнення України інтегруватися до ЄС означає й ухвалення мовних стандартів. Досі між жителями України та європейцями існує мовний бар’єр.

Статус англійської як міжнародної в Україні. Деталі

Що означає міжнародна англійська для громадян України? Визначення статусу англійської мови в Україні – один із заходів, спрямований на скорочення терміну набуття повноцінного членства в Євросоюзі. У разі глобалізації знання англійської – це необхідність.

Кого безпосередньо торкнеться закону?

При призначенні на посаду держслужбовця суб’єкти можуть самі встановлювати вимоги до рівня знання англійської мови.

Окрім чиновників, володіти англійською мовою завдячують керівники підприємств, що належать до державних секторів економіки.

Статус англійської як міжнародної в Україні. Деталі

Кабінет міністрів визначить повний перелік чиновників та держслужбовців, на яких поширюватиметься закон. Але станеться це лише після ухвалення законопроекту Радою.

Коли закон набуде чинності?

Поки що існує законопроект, але якщо його буде прийнято, чинність закон набуде чинності з його опублікування.

Військові дії на території України вносять свої корективи до всіх сфер життя. Що потрібно знати про набрання чинності законом?

  • Закон не поширюватиметься на військовослужбовців та представників правоохоронних органів, якщо військові дії продовжуватимуться.
  • Закон набуде чинності для держслужбовців, які належать до категорії А, через 2 роки після скасування воєнного стану.
  • Закон набуде чинності для інших держслужбовців через 4 роки після скасування воєнного стану.

Складати іспит на рівень знання мови чиновники зможуть безкоштовно. А службовцям, які володіють англійською на рівні не нижче за В2, пропонується збільшити оклад на 10%.

Англійська мова для школярів та студентів

В Україні англійську мову викладатимуть дітям уже у дитячому садку. Його вивчення у всіх школах стане обов’язковим. Також іноземну мову мають знати учні професійних училищ та коледжів, студенти вищих навчальних закладів.

Сайти університетів дублюватимуть англійською мовою.

Культура та розваги

Вся інформація про об’єкти культурної спадщини, що беруть участь у різних експозиціях, предметах мистецтва та старовини, повинна бути вказана і українською, і англійською мовами.

У кінотеатрах показуватимуть фільми без дубляжу. Якщо оригінальна мова кінострічки є англійською, фільм буде показаний мовою оригіналу, а знизу можна буде побачити субтитри українською мовою.

Поки що не зрозуміло, як на закон відреагують глядачі. Цілком можливо, що це нововведення їм не сподобається.

Інші сфери

Перебуваючи в Україні, іноземці не повинні мати проблем з комунікацією. Вони зможуть викликати швидку допомогу або звернутися до лікарні, передбачається, що медичний персонал також володітиме англійською мовою на гідному рівні.

Статус англійської як міжнародної в Україні. Деталі

Назви зупинок та маршрути громадського транспорту будуть продубльовані англійською мовою. Звісно ж, співробітники аеропортів та залізничних вокзалів повинні будуть розмовляти без праці іноземною мовою.

Як бачите, незабаром англійська стане невід’ємною частиною нашого життя. Його знання зробить життя комфортнішим і відкриє нові можливості.

Вже сьогодні у вас є шанс розпочати навчання у мовній школі Next Level. Досвідчені викладачі знайдуть підхід до кожного, а процес навчання у нас захоплюючий та цікавий.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.