Що таке Mixed Conditionals? Змішаний тип умовних речень

Що таке Mixed Conditionals? Змішаний тип умовних речень

Мета умовних речень — розповідь про ситуації, які можуть статися гіпотетично, та їх можливі результати.

Деякі вирази англійською ви не зможете зрозуміти без знання структури, принципів і цілей, що лежать в основі умовних речень змішаного типу. Ці питання розберемо в нашій статті докладніше, щоб ви не стикалися з труднощами перекладу, а ваша власна мова стала багатша завдяки використанню складних граматичних конструкцій.

Які типи умовних речень бувають

Ця тема в граматиці англійської мови – одна з найскладніших, перш ніж вивчати правила, почнемо з азів.

Існує 4 основних типи умовних речень:

 1. Zero Conditional. У реченнях йдеться про факти, правила чи закони. Тобто те, про що йдеться, відбудеться обов’язково. Утворюється конструкція за допомогою If+Present Simple в частині з умовою та Present Simple в основному реченні. Наприклад:
  – If you heat water to 100 degrees Celsius, it boils. Якщо нагріти воду до 100 градусів за Цельсієм, вона закипить.
  – If you press the button, the light turns on. Якщо натиснути кнопку, світло увімкнеться.
 2. Conditional 1. У реченні йдеться про можливий результат при настанні певних умов. Частина, що містить умову, має вигляд If + Present Simple, в основній частині пропозиції дієслово стоятиме в часі Future Simple.
  Наприклад:
  – If I have enough time after work, I will go to the gym. Якщо я матиму достатньо часу після роботи, я піду в спортзал.
  – If it snows heavily, the roads will be slippery. Якщо йтиме сильний сніг, дороги будуть слизькими.
 3. Conditional 2. У реченнях йдеться про мрії, виконання яких практично нереальне в теперішньому чи майбутньому. Також конструкція використовується, якщо ви хочете дати пораду будь-кому. Має вигляд If+Past Simple, основна частина речення Would+Verb.
  Наприклад:
  – If you learned to play the guitar, you could join our band. Якби ти навчився грати на гітарі, то ти міг би приєднатися до нашої групи.
  – If it snowed tomorrow, schools would be closed. Якби завтра пішов сніг, школи було б закрито.
 4. Conditional 3. Цей тип речень за змістом близький до попереднього, але йдеться про час, що минув. Утворюється конструкція так: If + Past Perfect, головна частина речення містить Would + Have + Past Participle.
  Наприклад:
  – If they had arrived on time, they wouldn’t have missed the beginning of the movie. Якби вони приїхали вчасно (у минулому), вони б не пропустили початок фільму.
  – If I had known about the traffic jam, I wouldn’t have taken that route. Якби я знав про затор (у минулому), я не вибрав би цей маршрут.

У яких випадках використовуються Mixed Conditionals фрази

Вони стануть у нагоді в тому випадку, коли в двох частинах речення йдеться про різні періоди часу.

Наприклад, ми можемо мріяти про те, як склалися б події в сьогоденні, якщо б в минулому ми діяли певним чином.

Англійська складна і гнучкий, тому і Mixed Conditionals фрази можуть мати різну конструкцію. Тож які типи умовних речень можуть бути у змішаному типі?

 1. Conditional 2 + Conditional 3, тобто перша частина міститиме If + Past Simple, а друга Would + Have + Past Participle
  Наприклад:
  – If they were more confident. they would have proved their rights yesterday. – Якби вони були більш впевненими у собі, вони б довели свої права вчора.
  – If he hadn’t bought that car, he would have saved a lot of money. Якби він не купив цю машину (у минулому), він би заощадив багато грошей (результат у минулому).
 2. Conditional 3 + Conditional 2, тобто перша частина міститиме If + Past Perfect, а друга Would + bare inf.
  Наприклад:
  – If I had invested in that company, I would be rich today. Якби я інвестував у ту компанію (у минулому), я був би багатий на сьогодні (результат у теперішньому).
  – If they had listened to the advice, they wouldn’t be in trouble now. Якби вони послухали пораду (у минулому), вони б не перебували у біді зараз (результат у теперішньому).

Коли ми використовуємо Conditionals фрази, важливо стежити за узгодженістю часів у реченні та логічним зв’язком між умовою та результатом.

Коли не слід використовувати Mixed Conditionals фрази

За допомогою подібних речень ви можете зробити вашу мову англійською виразніше, відобразити у розмові безліч нюансів, але краще уникати таких складних конструкцій у таких ситуаціях.

 1. Неформальне спілкування. При розмові важлива прямота та доступність сказаного. Не використовуйте ці фрази, якщо ви спілкуєтеся з людьми, для яких англійська не рідна мова, інакше може виникнути плутанина та непорозуміння.
 2. Офіційні листи. Використання подібних фраз може бути сприйнято як інформація, що має неточний характер.

Якщо ви бажаєте краще вивчити англійську мову, розібратися з тонкощами граматики, приходьте в мовну школу Next Level. Наші курси англійської онлайн чи офлайн проходять ефективно та ненудно, для кожного ми складемо індивідуальний розклад занять.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.