Що таке Mixed Conditionals? Змішаний тип умовних речень
Мета умовних речень — розповідь про ситуації, які можуть статися гіпотетично, та їх можливі результати.
Деякі вирази англійською ви не зможете зрозуміти без знання структури, принципів і цілей, що лежать в основі умовних речень змішаного типу. Ці питання розберемо в нашій статті докладніше, щоб ви не стикалися з труднощами перекладу, а ваша власна мова стала багатша завдяки використанню складних граматичних конструкцій.
Які типи умовних речень бувають
Ця тема в граматиці англійської мови – одна з найскладніших, перш ніж вивчати правила, почнемо з азів.
Існує 4 основних типи умовних речень:
- Zero Conditional. У реченнях йдеться про факти, правила чи закони. Тобто те, про що йдеться, відбудеться обов’язково. Утворюється конструкція за допомогою If+Present Simple в частині з умовою та Present Simple в основному реченні. Наприклад:
– If you heat water to 100 degrees Celsius, it boils. Якщо нагріти воду до 100 градусів за Цельсієм, вона закипить.
– If you press the button, the light turns on. Якщо натиснути кнопку, світло увімкнеться. - Conditional 1. У реченні йдеться про можливий результат при настанні певних умов. Частина, що містить умову, має вигляд If + Present Simple, в основній частині пропозиції дієслово стоятиме в часі Future Simple.
Наприклад:
– If I have enough time after work, I will go to the gym. Якщо я матиму достатньо часу після роботи, я піду в спортзал.
– If it snows heavily, the roads will be slippery. Якщо йтиме сильний сніг, дороги будуть слизькими. - Conditional 2. У реченнях йдеться про мрії, виконання яких практично нереальне в теперішньому чи майбутньому. Також конструкція використовується, якщо ви хочете дати пораду будь-кому. Має вигляд If+Past Simple, основна частина речення Would+Verb.
Наприклад:
– If you learned to play the guitar, you could join our band. Якби ти навчився грати на гітарі, то ти міг би приєднатися до нашої групи.
– If it snowed tomorrow, schools would be closed. Якби завтра пішов сніг, школи було б закрито. - Conditional 3. Цей тип речень за змістом близький до попереднього, але йдеться про час, що минув. Утворюється конструкція так: If + Past Perfect, головна частина речення містить Would + Have + Past Participle.
Наприклад:
– If they had arrived on time, they wouldn’t have missed the beginning of the movie. Якби вони приїхали вчасно (у минулому), вони б не пропустили початок фільму.
– If I had known about the traffic jam, I wouldn’t have taken that route. Якби я знав про затор (у минулому), я не вибрав би цей маршрут.
У яких випадках використовуються Mixed Conditionals фрази
Вони стануть у нагоді в тому випадку, коли в двох частинах речення йдеться про різні періоди часу.
Наприклад, ми можемо мріяти про те, як склалися б події в сьогоденні, якщо б в минулому ми діяли певним чином.
Англійська складна і гнучкий, тому і Mixed Conditionals фрази можуть мати різну конструкцію. Тож які типи умовних речень можуть бути у змішаному типі?
- Conditional 2 + Conditional 3, тобто перша частина міститиме If + Past Simple, а друга Would + Have + Past Participle
Наприклад:
– If they were more confident. they would have proved their rights yesterday. – Якби вони були більш впевненими у собі, вони б довели свої права вчора.
– If he hadn’t bought that car, he would have saved a lot of money. Якби він не купив цю машину (у минулому), він би заощадив багато грошей (результат у минулому). - Conditional 3 + Conditional 2, тобто перша частина міститиме If + Past Perfect, а друга Would + bare inf.
Наприклад:
– If I had invested in that company, I would be rich today. Якби я інвестував у ту компанію (у минулому), я був би багатий на сьогодні (результат у теперішньому).
– If they had listened to the advice, they wouldn’t be in trouble now. Якби вони послухали пораду (у минулому), вони б не перебували у біді зараз (результат у теперішньому).
Коли ми використовуємо Conditionals фрази, важливо стежити за узгодженістю часів у реченні та логічним зв’язком між умовою та результатом.
Коли не слід використовувати Mixed Conditionals фрази
За допомогою подібних речень ви можете зробити вашу мову англійською виразніше, відобразити у розмові безліч нюансів, але краще уникати таких складних конструкцій у таких ситуаціях.
- Неформальне спілкування. При розмові важлива прямота та доступність сказаного. Не використовуйте ці фрази, якщо ви спілкуєтеся з людьми, для яких англійська не рідна мова, інакше може виникнути плутанина та непорозуміння.
- Офіційні листи. Використання подібних фраз може бути сприйнято як інформація, що має неточний характер.
Якщо ви бажаєте краще вивчити англійську мову, розібратися з тонкощами граматики, приходьте в мовну школу Next Level. Наші курси англійської онлайн чи офлайн проходять ефективно та ненудно, для кожного ми складемо індивідуальний розклад занять.