Що таке альтернативні питання в англійській мові?

voprosы

Іноді люди кажуть: “хто не питає, той нічого не вчиться”. І насправді це правильна думка, оскільки перевірити наскільки та чи інша інформація засвоїлася можливо тільки за допомогою питань. Можна запитати загалом, чи зрозумів учень щось, а можна – докладніше і предметніше, щоб відповідь була розгорнутою.

У англійській виділяють кілька типів питань. Один із найпоширеніших це, звичайно ж, альтернативні, тобто ті, відповідь на який передбачає кілька можливих варіантів. Якщо простіше, це як завдання з тесту: є питання і щодо нього пропонуються версії (а, b, c та інших.).

Як ставити альтернативні питання в англійській мові?

З першого погляду все дуже просто. Можна використовувати or та й усе, питання закрите. Але, на жаль, англійська трохи складніша, ніж здається. Щоб правильно скористатися альтернативним питанням, варто звернутися до формули:

  • Verb + I / We / You / They + Main Verb + or + other words
  • Verb + She / He / It + Main Verb + or + інші слова

Приклад: Is he asleep or not?

Альтернативні питання, як пишеться в підручниках, можуть бути задані будь-якому члену речення від підмета, присудка, додатка, означення і до обставини. Але правильніше сказати, що поставити його можна з будь-якого приводу та життєвої обставини. Наприклад:

  • Питання про людину (предмет). Did you buy tickets or did your friend buy them?
  • Питання дії (бездіяльності). Did she walk or did she drive today?
  • Запитання про обставини. Do you prefer seaside or mountains?
  • Запитання-уточнення. Do you usually drink black tea or green tea?
  • Питання часу подій. Did you write tests well or badly yesterday?

Після того, як стало зрозуміло, як скласти просте альтернативне питання, можна перейти до більш складної частини. Так, альтернативні питання можуть бути задані і за допомогою питальних слів, таких як which, where, who, why та ін. У цьому випадку формула виглядатиме таким чином:

  • Question Word + Verb +I / We / You / They + Main Verb + or + other words
  • Question Word + Verb +She / He / It + Main Verb + or + other words

Приклад: How many dresses do you need, one or two?

Важливо. Замість коми перед другою частиною питання можна використовувати двокрапку, тобто, виглядатиме це так: How many dresses do you need: one or two? Така заміна не позначається на сенсі питання чи інтонації запитувача.

Варто також звернути увагу, що запитуючи, на який вже пропонується варіант відповіді, можна висловити нетерплячість або роздратування бесідою, оскільки така форма досить прямолінійна. Це видно з прикладу короткого діалогу:

– Do you want to join me for breakfast or not?
– No, I’m not.

Причиною відмови у наведеному прикладі може бути не лише форма питання, а й тон співрозмовника, тому звертаючись з таким питанням до будь-кого, варто контролювати свій голос, щоб не здатися грубим та нетерплячим.

Але насправді такі формальні питання зустрічаються не так часто і, як правило, у повсякденних розмовах вони скорочуються до кількох слів. Наприклад:

– I’d like a cup of tea.
– Black або green?

Важливо. Щоб коректно відповісти на подібні питання, не потрібно згадувати шкільну програму англійської мови або підслухані фрази з фільмів і серіалів. Коротка відповідь на альтернативне питання – найкращий спосіб не наговорити зайвого і не здатися невігласом. Так, якщо в кав’ярні пропонують кілька сортів чаю, можна коротко відповісти:

– Black, please.

Альтернативні питання – це нескладні питання, де вже зашифровані відповіді. Головне це чути і правильно їх використовувати, як вважають фахівці школи англійської Next Level.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.