Що потрібно знати про Future Perfect Continuous?

future-perfect
Пропонуємо познайомитися з цікавим часом англійської мови, який називається Future Perfect Continuous. У сучасному англомовному середовищі його використовують вкрай рідко, але, незважаючи на це, важливо знати і навчитися грамотно застосовувати цю форму майбутнього часу. Конструкції з ним звучать красиво і роблять мову багатшою.

Розберемо з вами головні нюанси, що стосуються Future Perfect Continuous – правила складання фраз та випадки їхнього застосування в житті.

Future Perfect Continuous – майбутній досконалий час

Відомо, що в англійській присутні і найчастіше застосовуються інші спрощені форми майбутнього часу. Попередньо з ними ознайомившись, можна приступати до Future Perfect Continuous.
Розглянута нами часова форма визначає дію, яка взяла початок у певний конкретний період часу і тривала до зазначеного, терміну, що ще не відбувся. Те, що відбувається, отримає завершення в описаний момент або триватиме далі, головне, тривалість даного періоду.

Future Perfect Continuous: правила складання різних фраз

Допоміжне дієслово, що застосовується з будь-яким підлягає виразам з описаним тут часом, – це will. Отже, план складання тверджень такий: I/He/She/It/We/You/They, потім додається will + have been, закінчує конструкцію дієслів із закінченням –ing. Наприклад: In August Lily will have been living with John for nine years.. – У серпні настане вже дев’ять років, як Лілі живе з Джоном.

Твердження з запереченням виходить побудувати з використанням not, розташувавши її за will та перед have. На практиці це виглядає так: Vanessa will not have been talking for more than 30 minutes with him. – Ванесса не говоритиме з ним більше 30 хвилин.

При побудові запитання на чолі фрази стає допоміжне дієслово. Далі ставиться підмет, його конструкція have been, завершальним є дієслово (verb) з инговым закінченням. Приклад такої фрази: Will we have been meeting with Jane next week? – Чи зустрінемося ми з Джейн наступного тижня?

Варіанти застосування та маркери Future Perfect Continuous

Необхідно вивчити не тільки правила утворення цього часу, а й знати ситуації, коли його варто застосовувати практично. При цьому основний наголос робиться саме на тривалості даного дійства.

Переклад фраз з Future Perfect Continuous до російськомовної версії починається з кінця, незалежно від місцезнаходження стійкої конструкції в англомовному виконанні. Візьмемо такий вираз як приклад: Children will have been learning English for eleven months next Tuesday. – Наступного вівторка настане вже одинадцять місяців, як діти вивчають англійську.

Існують певні слова-маркери, які допомагають визначити, що маєте справу з Future Perfect Continuous. До цих часових міток відносяться:

  • by – до зазначеного моменту чи часу;
  • for – протягом;
  • when – коли;
  • next year/month – наступного року/місяць.

Запам’ятайте, що після часових сполучників вживають лише теперішній час.

Як не сплутати Future Perfect Continuous з іншим часом?

Важливою є інформація, що зі статичними дієсловами (або stative verbs) не застосовується тривала форма Continuous. Це ті дієслова, якими виражаються почуття, думки – все, що відбувається у внутрішньому світі людини. Серед них: to want, to smell, taste, to be, to sound, to respect, to enjoy, to care та ін. З ними правильно використовувати не Future Perfect Continuous, а тимчасову конструкцію Future Perfect. Вона відрізняється тим, що підкреслюється сам результат дії, що відбулася, а не його тривалість.

Якщо порівнювати Future Perfect Continuous з Future Continuous, то в першій часовій формі ми обов’язково вказуємо проміжок тривалості будь-якої дії, а в другій цей проміжок не має значення.

Ви хочете детальніше розібратися в нюансах використання часу Future Perfect Continuous, наші досвідчені викладачі з радістю допоможуть вам. Записуйтесь на курси англійської до школи Next Level та виходьте на новий рівень знань.

Цікаві статті

0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments

Запишіться на безкоштовне тестування прямо зараз

Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, як тільки Ваша заявка буде оброблена.