Що потрібно знати про Future Perfect Continuous?

future-perfect
Пропонуємо познайомитися з цікавим часом англійської мови, який називається Future Perfect Continuous. У сучасному англомовному середовищі його використовують вкрай рідко, але, незважаючи на це, важливо знати і навчитися грамотно застосовувати цю форму майбутнього часу. Конструкції з ним звучать красиво і роблять мову багатшою.

Розберемо з вами головні нюанси, що стосуються Future Perfect Continuous – правила складання фраз та випадки їхнього застосування в житті.

Future Perfect Continuous – майбутній досконалий час

Відомо, що в англійській присутні і найчастіше застосовуються інші спрощені форми майбутнього часу. Попередньо з ними ознайомившись, можна приступати до Future Perfect Continuous.
Розглянута нами часова форма визначає дію, яка взяла початок у певний конкретний період часу і тривала до зазначеного, терміну, що ще не відбувся. Те, що відбувається, отримає завершення в описаний момент або триватиме далі, головне, тривалість даного періоду.

Future Perfect Continuous: правила складання різних фраз

Допоміжне дієслово, що застосовується з будь-яким підлягає виразам з описаним тут часом, – це will. Отже, план складання тверджень такий: I/He/She/It/We/You/They, потім додається will + have been, закінчує конструкцію дієслів із закінченням –ing. Наприклад: In August Lily will have been living with John for nine years.. – У серпні настане вже дев’ять років, як Лілі живе з Джоном.

Твердження з запереченням виходить побудувати з використанням not, розташувавши її за will та перед have. На практиці це виглядає так: Vanessa will not have been talking for more than 30 minutes with him. – Ванесса не говоритиме з ним більше 30 хвилин.

При побудові запитання на чолі фрази стає допоміжне дієслово. Далі ставиться підмет, його конструкція have been, завершальним є дієслово (verb) з инговым закінченням. Приклад такої фрази: Will we have been meeting with Jane next week? – Чи зустрінемося ми з Джейн наступного тижня?

Варіанти застосування та маркери Future Perfect Continuous

Необхідно вивчити не тільки правила утворення цього часу, а й знати ситуації, коли його варто застосовувати практично. При цьому основний наголос робиться саме на тривалості даного дійства.

Переклад фраз з Future Perfect Continuous до російськомовної версії починається з кінця, незалежно від місцезнаходження стійкої конструкції в англомовному виконанні. Візьмемо такий вираз як приклад: Children will have been learning English for eleven months next Tuesday. – Наступного вівторка настане вже одинадцять місяців, як діти вивчають англійську.

Існують певні слова-маркери, які допомагають визначити, що маєте справу з Future Perfect Continuous. До цих часових міток відносяться:

  • by – до зазначеного моменту чи часу;
  • for – протягом;
  • when – коли;
  • next year/month – наступного року/місяць.

Запам’ятайте, що після часових сполучників вживають лише теперішній час.

Як не сплутати Future Perfect Continuous з іншим часом?

Важливою є інформація, що зі статичними дієсловами (або stative verbs) не застосовується тривала форма Continuous. Це ті дієслова, якими виражаються почуття, думки – все, що відбувається у внутрішньому світі людини. Серед них: to want, to smell, taste, to be, to sound, to respect, to enjoy, to care та ін. З ними правильно використовувати не Future Perfect Continuous, а тимчасову конструкцію Future Perfect. Вона відрізняється тим, що підкреслюється сам результат дії, що відбулася, а не його тривалість.

Якщо порівнювати Future Perfect Continuous з Future Continuous, то в першій часовій формі ми обов’язково вказуємо проміжок тривалості будь-якої дії, а в другій цей проміжок не має значення.

Ви хочете детальніше розібратися в нюансах використання часу Future Perfect Continuous, наші досвідчені викладачі з радістю допоможуть вам. Записуйтесь на курси англійської до школи Next Level та виходьте на новий рівень знань.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.