Про початкову школу в Англії

Про початкову школу в Англії

Британська освіта вважається однією з найпрестижніших у світі. Багато батьків мріють, щоб їхні діти навчалися в Англії. Система освіти в цій країні не схожа на жодну іншу.

Якщо вам цікаво, як влаштовано систему освіти в Англії, читайте наш матеріал.

Початковий етап освіти зветься Prep School. Навчання діти починають у 5 років та закінчують його в 11-річному віці.

Це підготовчий етап перед здобуттям середньої освіти. Воно починається, коли дитина досягає віку 11 років.

Освіта в Англії складається з ключових етапів, англійською Key Stage. Після закінчення кожного етапу учень повинен мати певні знання і навички, що відповідають віку.

З двох ключових етапів складається початкова освіта у Великій Британії.

 • 1-2 клас, вік учнів від 5 до 7 років
 • 3-6 клас, вік учнів від 7 до 11 років

Може здивувати той момент, скільки років навчаються у початковій школі, а навчання починають у такому ранньому віці. Насправді, в Англії навчання в дитсадках входить до системи шкільної освіти, тому прийняти до школи можуть дітей і 4 років.

Про початкову школу в Англії

Перший рік навчання називається Reception. Дитину приймуть на навчання в 4 роки тільки в тому випадку, якщо вона народилася на початку календарного року.

На першому етапі діти не сидять за партами. Вони грають, пізнають світ. Викладачі розвивають їхню спритність і кмітливість. Улюблена розвага малюків – гра на уважність. Вчитель співає кумедну пісню, називаючи різні частини тіла, а діти повинні встигнути за ним, показуючи носа, коліна, вуха, лікті.

Якщо ж дитина народилася в період з 1 квітня по 31 серпня, то її можуть і не взяти до школи у віці 4 років.

Які предмети діти вивчають у початковій школі

Цікаві факти про освіту у Великій Британії полягають у тому, що основи фізики та біології викладають дітям з раннього віку, а навчання спрямоване на застосування знань у реальному житті.

Про початкову школу в Англії

Основні предмети, які діти вивчають у початковій школі – це англійська мова, математика та блок природничих наук.

Потім підключають такі предмети, як:

 • інформатика
 • дизайн
 • музика
 • історія
 • географія
 • фізична культура
 • іноземні мови

У деяких школах проводять уроки релігії.

Звичних оцінок у початковій школі не ставлять, а рівень знань учнів визначають з допомогою тестування.

Система освіти у початковій школі побудована прикладному характері знань. Вступаючи до середньої школи, дитина вже знає, що їй цікаво, і в якому напрямку вона хотіла б рухатися далі, вивченню якої дисципліни приділити більше часу.

Атмосфера у початковій школі

Класи зазвичай невеликі. Педагог може приділити достатньо часу кожній дитині, знає кожне її досягнення та особливості характеру.

Вчителі ставляться до дітей шанобливо, серед учнів панує доброзичлива атмосфера.

Дітей вчать толерантності, а будь-які спроби дискримінації відразу ж припиняються.

Розпорядок дня у школі

У початковій школі дітям дають знання, які стануть у нагоді у реальному житті. З огляду на це, розпорядок дня у школі побудований особливим чином.

Навчальний день починається о 9-й ранку і триває до 15 години. Тривалість кожного уроку складає 1 год.

Про початкову школу в Англії

З ранку проводять уроки, які потребують максимальної концентрації, наприклад, математики та англійської мови. Після них на дітей чекає велика перерва, що триває 2 години. У цей час учні можуть погуляти у шкільному дворі, пообідати, поспілкуватися.

Після перерви проводять заняття, які потребують творчого підходу. Це можуть бути уроки музики чи малювання. Велику увагу в початковій школі приділяють взаємодії учнів та роботі у групах, експериментах та дослідженнях.

Види початкових шкіл у Англії

У країні є 3 види початкових шкіл. Розглянемо кожен із них окремо.

 1. Світські державні школи. Дитину зараховують до навчального закладу за територіальною ознакою, тобто ближче до будинку. Зазвичай світська початкова школа розташована в окремій будівлі. Дівчатка та хлопчики навчаються разом, а освіта безкоштовна.
 2. Релігійні державні школи. Освіта також безкоштовна, але фінансується вона релігійними організаціями, а не державою. Дівчатка та хлопчики навчаються у різних класах. У Англії діють англіканські, єврейські, мусульманські, католицькі школи. Окрім релігійного виховання такі школи дають сильні знання. Багато батьків хочуть визначити своїх дітей до релігійних шкіл. Для цього потрібно перебувати в релігійній громаді та регулярно робити пожертвування на її користь.
 3. Приватні школи. Освіта у них платна. Для зарахування до приватної школи дитина має пройти вступні випробування. У деякі заклади черга настільки велика, що батьки подають заявку на вступ відразу після народження дитини. Вартість навчання у приватних школах може сягати 15 тисяч фунтів на рік.

Освіта в Англії схожа на пазл, кожна складова залежить від іншої. І дорога до престижного університету починається з початкової школи.

Якщо ви зараз замислюємося про навчання за кордоном, почніть з вивчення мови. Курси англійської мови для дітей у мовній школі NextLevel можуть стати першим кроком до закордонної освіти.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.