Present Perfect: що це за час і для чого він потрібен

present-perfectchto
У процесі вивчення англійської мови багато студентів стикаються зі складністю сприйняття часу Present Perfect (або Справжнє Досконале). Труднощі полягають у тому, що в російській мові немає аналогічного часу. Тому наше мислення не хоче змиритися з тим, що дія, вже закінчилося в минулому, все так же є в данный момент. На відміну від англійців, спокійно говорять про речі, які виконані не в Past, а в Present.

Present Perfect: особливості часу

Як правило, викладачі пояснюють так: Present Perfect – час в англійському, до якого слід звертатися при досконалому вигляді, що відповідає на питання «що зробити?». Для порівняння береться недосконалий вид, при якому до дієслова ставлять інше питання, а саме, «що робити?», І застосовують простий минулий час (або Past Simple).

Наведемо приклад:

He worked in this company for five years. – Він працював у цій компанії п’ять років.

He has worked in this company for five years. – Він працює в цій компанії п’ять років.

У першому варіанті йдеться про те, що людина раніше працювала в якійсь компанії. Другий приклад підкреслює, що він почав працювати в минулому і продовжує це робити і зараз.

У вивченні Презент Перфект більшості студентів допомагають не заплутатися спеціальні слова-маркери. У Past Simple використовуються прислівники, які вказують на певний час дії, такі як yesterday – вчора, last month – в минулому місяці і т. д. Тоді ж як Present Perfect визначається наступними виразами: yet – ще або вже, never – ніколи, once – одного разу, ever – назавжди або завжди, before – раніше та ін.

Present Perfect – в яких випадках застосовувати даний час в англійській

При побудові фраз англійською про дії, вчинені в минулому, люди часто плутаються між простим минулим часом (Past Simple) і справжнім досконалим (Present Perfect). І навіть якщо з простими фразами студент справляється легко, в більш складних пропозиціях з наявністю декількох часів часто допускаються помилки.

Present Perfect застосовують у багатьох ситуаціях. Давайте розберемо найпоширеніші, які використовуються найчастіше:

  1. При описі отриманого досвіду з власного життя. Наприклад, ви побували в якійсь країні і навіть жили там деякий час, сходили на вечерю в новий модний ресторан або відвідали відомий музей, прочитали цікаву книгу або подивилися вражаючий фільм. Це все досвід з відомим вам результатом, тому говорячи про нього по-англійськи, слід звернутися до допомоги Презент Перфект. (I have been to New York many time recently. – Я був в Нью-Йорку багато разів в останній час.)
  2. Для опису дій з конкретним результатом. У тому випадку якщо дія, що відбулося недавно або давно, вплинуло на даний час і зараз видно його ефект. (We have already met with John. I know him very well. – Ми вже зустрічалися з Джоном. Я знаю його дуже добре.)
  3. При описі досягнень знайомих людей або будь-яких наукових відкриттів без вказівки тимчасового інтервалу. (My friend has written an interesting novel. – Мій друг написав цікавий роман.)
  4. Для опису змін, що відбулися за якийсь часовий період. Наприклад, при зустрічі давнього знайомого ми підкреслюємо, як він змінився за рік, який ви не бачилися, або ж розповідаємо друзям про зміни в собі, що трапилися з моменту попередньої зустрічі. (She has lost weight since our previous meeting. – Вона схудла з моменту нашої попередньої зустрічі.)
  5. Для опису тривалих дій, що почалися в минулому і тривають до теперішнього моменту. При цьому Present Perfect застосовують тільки з дієсловами, що говорять про стан, (наприклад, to love, to feel і т. П.) Або позначають тривалість дії (наприклад, to live, to wait і ін.) (I have live in Sydney since 2010. – Я живу в Сіднеї з 2010 року.)
  6. При побудові пропозиції про щось, що здійснюється протягом деякого тимчасового відрізка. (I have not been to Prague since youth. – Я не був в Празі з юності.)
    При необхідності уточнити кількість разів виконуваної дії. (It is the third time I have eaten crabs. – Я вже втретє їм крабів.)

Час в англійській Present Perfect: як побудувати речення

Даний час має досить просту схему побудови. Спочатку ставиться підмет, за ним допоміжне дієслово have/has, потім смислове дієслово, що знаходиться в 3-ій формі.

При необхідності поставити запитання в Present Perfect застосовуйте принцип побудови питальних пропозицій, загальний для всіх часів, коли допоміжне дієслово виноситься на перше місце. У негативному реченні після допоміжного дієслова додається частка not.

Ми з вами розглянули Present Perfect: що за час, в яких випадках використовується і як побудувати з ним пропозицію. Записуйтеся на курси англійської мови в школу Next Level, і у вас більше не виникне труднощів із застосуванням Презент Перфект на практиці.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.