Подарунки на Новий рік. Що прийнято дарувати в Англії?

Подарунки на Новий рік. Що прийнято дарувати в Англії?

 

Настає приємна передноворічна метушня. Зараз саме час підготувати подарунки близьким, порадувати себе новою річчю в гардеробі та продумати меню для святкової вечері.

А хочете дізнатися, як святкують Новий рік в Англії і які подарунки дарують один одному?

Головне зимове свято в Англії – це, звичайно, Різдво, яке святкують 25 грудня. Новий рік теж заведено відзначати, але не так масштабно. Цьому святу відводиться другорядна роль.

У Шотландії, на відміну від Уельсу та Англії, Новий рік святкують із великим розмахом.

Як святкують Новий рік

Новий рік для англійців – лише один із святкових днів під час Різдвяних канікул.

Кожен святкує відповідно до особистих уподобань. Одні запрошують друзів та родичів на святкову вечерю, молодь може влаштовувати вечірки, що тривають до ранку, а ті, хто хоче відчути атмосферу загальних веселощів, збираються на центральних площах міст.

Подарунки на Новий рік. Що прийнято дарувати в Англії?

Дітям подобаються театральні спектаклі за мотивами національних казок, які грають під час канікул. Для них влаштовують карнавали та святкові ходи.

Як і у всьому світі, напередодні Нового року англійці планують, як вони його проведуть: займуться спортом, зроблять дорогу покупку або вирушать у подорож.

Чи прийнято дарувати подарунки

До вибору подарунків на Різдво англійці підходять відповідально. Але традиція дарувати один одному подарунки на Новий рік не набула великого поширення. Близькі можуть обмежитись символічним обміном святкових листівок. Вручення дорогого подарунку дівчині чи жінці на Новий рік вважається тут ознакою поганого тону. У жодному разі не дарують ювелірні прикраси, дизайнерські речі, ексклюзивні вироби.

Кращими подарунками вважаються необхідні побутові дрібниці, також прийнято дарувати брелки та календарі, свічки та різні сувеніри. Присутні влаштовують жереб, кожен гість витягує папірець, на якому написано, який подарунок йому дістанеться.

Подарунки на Новий рік. Що прийнято дарувати в Англії?

Чоловікам дарують краватки та запонки, запальнички, авторучки. Хлопцю можна подарувати кухоль із символікою його улюбленої команди.

Жінкам як подарунок на новий рік підійде набір рушників або прихваток, недорогі косметичні набори, мило ручної роботи.

Батькам дарують посуд та домашній текстиль.

Святкова вечеря

Англія асоціюється у багатьох із вівсяною кашею, чи не так? На новорічному столі ви її не побачите, зате вас пригостять запеченою індичкою, на гарнір до неї подадуть картоплю та каштани, м’ясним пирогом та брюссельською капустою. Святкове гуляння не обійдеться без десерту, господиня готує домашні солодощі та пудинги.

Новорічні прикмети

Про швидкий наступ Нового року англійці дізнаються по глухих ударах дзвонів. Вони починають звучати за кілька хвилин до півночі. Звук приглушений, бо дзвони обертають ковдрами. Після опівночі їх знімають, дзвони звучать на повну силу, сповіщаючи про настання свята.

Як і в інших країнах, в Англії існують прикмети, пов’язані з настанням Нового року.

Подарунки на Новий рік. Що прийнято дарувати в Англії?

Поки лунають дзвони, закохані повинні встигнути поцілувати один одного під гілкою омели. Парочки вірять у те, що цей ритуал допоможе їм зберегти міцні стосунки наступного року.

Під дзвін англійці навстіж відчиняють двері своїх будинків, тим самим вони проводжають старий рік і зустрічають новий.

Після опівночі у будинку чекають на гостей. Перша людина, що зайшла до будинку, повинна мати при собі невеликий шматочок вугілля. Це обіцяє господарям будинку благополучний рік.

Якщо у вас є друзі, які вивчають англійську мову та цікавляться культурою Англії, ми підготували для вас список, що можна подарувати їм, щоб здивувати та порадувати.

  1. Відривний календар Happy English Year. Кожен лист проілюстрований мальовничими картинками, що піднімають настрій. За допомогою цього календаря можна вивчати щодня 3 нові слова, а кожні 2 тижні закріплювати отримані знання. Це універсальний календар, він не має прив’язки до тижнів, тобто його можна використовувати в будь-якому році.
  2. Листівка із зашифрованим посланням англійською мовою. Адресат зможе прочитати його лише після того, як відгадає кросворд – чудова практика.
  3. Блокнот із правилами англійської мови Vital Grammar Notes. Це не просто блокнот для запису. Вивчати англійську з нею стане значно простіше. У блокноті правила структуровані як таблиць, також є поля для запису нової лексики і прикладів для вивчених правил. Блокноти діляться за рівнем володіння англійською.
  4. Відмінним подарунком вашим близьким стане сертифікат на навчання у школі Next Level. Курси англійської мови будуть цікаві всім: і новачкам, і тим, чий рівень знань вищий за середній. З нами ви обов’язково заговорите, багато часу в мовній школі приділяється саме розмовній практиці.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.