Оксюморон в англійській: що потрібно знати

oksyumoron

А ви знаєте, що означає слово «оксюморон»? Багато хто чув цей термін, але не всі розуміють його значення. Оксюморон – це стилістична фігура, що поєднує у собі слова з протилежним значенням. В українській мові ми використовуємо подібні фрази у повсякденному житті, але як правильно вживати їх у англійській?

Про стилістику в англійській мові можна говорити довго. Якщо людина бажає висловлюватися «живими» фразами, а не «сухими» фактами з підручників, їй потрібно використовувати стилістичні прийоми у мовленні.

Оксюморон дозволяє яскравіше описати подію чи предмет, але у ньому присутні протиріччя. Той, хто говорить висловлює особисте ставлення до чогось, тому основне значення першої частини виразу втрачається. Саме тому новачкам складно зрозуміти та перекласти англійський оксюморон, оскільки його побудова та значення виглядає «дивно». Цю фігуру мови ще називають суперечливим епітетом чи метафоричним парадоксом.

Навіщо оксюморон використовується в англійській мові?

Коли людина вивчає англійську мову, вона часто стикається з різними словосполученнями. Іноді складно вирішити, чи правильно написане речення чи ні, оскільки в ній використовували оксюморон. Крім того, деякі фрази настільки не очевидні, що потрібно вміти правильно їх інтерпретувати.

Як правило, оксюморон допомагає привернути до себе увагу. Мова людини стає більш дотепною та кумедною. Крім того, стилістичні фігури часто впроваджують у заголовки новин, у назви книг і музичних груп. Деякі фрази вже стали звичними для носіїв так, що вони не помічають протиріччя.

оксюморон

Наведемо кілька «усталених» виразів і продемонструємо, як вони пишуться:

  • Alone together – наодинці один з одним.
  • Practical theory – практична теорія.
  • Virtual reality – віртуальна реальність.
  • Big baby – велика дитина.
  • Wireless cable – бездротовий кабель.

За допомогою оксюморона свої думки та погляди часто висловлюють політики, актори, письменники та інші діячі культури. Деякі висловлювання відомих особистостей можуть поставити слухача «в ступор» через невідповідність слів.

Ідеальним прикладом оксюморону в сучасній творчості можна назвати пісню Лани Дель Рей Dark Paradise (Темний рай). Рай не може бути темним, тому що це, навпаки, світле та щасливе місце. Те саме стосується назви картини С. Кубрика “З широко закритими очима”, що в перекладі буде “Eyes Wide Shut”. Оригінальну назву також собі вигадав один популярний музичний гурт – «Blind Guardian» (сліпий стражник).

Microsoft works – це найменування інструментів для офісної роботи. За допомогою такої назви Білл Гейтс замінив роботу на обладнання. Good grief – дослівний переклад висловлювання означає «добре горе», але англійською мовою ця фраза означає вигук «Боже мій». Саме цю фразу часто використовують в слов’янських мовах.

Приклади вживання у мові

В англійській мові багато оксюморонів, але не всі часто вживаються в мові. Щоб розібратися у використанні, необхідно звернути увагу на приклади висловлювань. Відомі люди часто у своїх виступах вставляють у мову «суперечливі фрази».

Наприклад, американський письменник Семюел Голдвін якось сказав таку фразу: Modern dancing is so old fashioned. Він хотів сказати, що сучасні танці надто старомодні. Або, наприклад, британський відомий поет Альфред Дуглас говорив: And faith unfaithful kept him falsely true. У цьому контексті «фальшива правда» виступає як оксюморон.

оксюморон-примеры

Таким чином, відповідаючи на питання – “оксюморон в англійській що це таке” і як він вживається, ми робимо кілька висновків:

  1. Стилістична фігура допомагає створити драматичний ефект. Коли людина каже, що витвір мистецтва болісно прекрасний, він привертає увагу не до себе, а до предмета захоплення.
  2. Носії мови і не лише за допомогою оксюморонів надають своєї мови виразності. Люди намагаються урізноманітнити спілкування, зробити мову «багатшою» і намагаються описувати події та об’єкти індивідуальним методом.
  3. Також оксюморони часто вставляються в мову і в тексти для гри. Іноді письменники хочуть розсмішити читачів або виглядати в їхніх очах дотепнішими.

Кожна мова – унікальна і цікава, тому вивчати її потрібно з різних боків. Не можна навчитися красномовно говорити, читаючи підручники та стандартну лексику. Щоб висловлюватися як носій мови, потрібно щодня практикуватися та використовувати у мові стилістичні прийоми.

Школа Next Level допоможе вам розібратися не лише у граматиці, а й у стилістичних аспектах англійської мови. Професійні викладачі навчать вас висловлювати свої думки і допоможуть зробити мову багатшою.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.