Дні тижня англійською

dni-nedeli

Однією з початкових тем у процесі навчання англійської прийнято вважати дні тижня. Незважаючи на простоту, тут приховані свої нюанси. Давайте розберемося в цій темі, дізнаємося, як правильно використовувати та запам’ятовувати назви днів тижня англійською.

Скорочені форми днів тижня

Дні тижня англійською скорочено використовуються у двох варіантах. У календарях, наприклад, застосовують скорочення із двох літер, так можна заощадити досить багато місця. А ось у листах та різних текстових джерелах скорочено пишуть три літери від його назви. Продемонструємо, як це виглядатиме:

 • у Sunday виходить скорочення Su та Sun;
 • Monday буде Mo, другий варіант – Mon;
 • для Tuesday скорочення виглядає Tu або Tue;
 • для Wednesday – We чи Wed;
 • Thursday скорочують як Th та Thu;
 • Friday – як Fr, і навіть Fri;
 • і, нарешті, Saturday буде Sa або Sat.

Важливі правила

В англомовному світі для днів тижня встановили певні правила використання:

 • Завжди пишуться без додавання артикля та з великої літери. Наприклад, I met some friends on Saturday. – Я зустрівся із друзями у суботу.
 • День тижня вказується спочатку під час написання повної дати. Наприклад, Tuesday, 1 February 2022 – вівторок, 1 лютого 2022 року.
 • Дні тижня використовуються тільки з приводом on. Наприклад, I take a class on Wednesdays. – Я ходжу на заняття по середам.

Запам’ятайте, що в таких країнах, як Америка чи Канада, початком тижня є неділя, а не понеділок, як ми звикли. У зв’язку з цим їхні календарі відрізняються від наших.

Як швидко вивчити дні тижня на англійській?

Задумалися, як швидко вивчити назви днів тижня англійською? Ми із задоволенням розповімо кілька дієвих способів:

 1. Дізнайтесь історію появи назв, відомих нам сьогодні. Англосакси дали назву кожному дню на честь богів чи планет. Monday (понеділок) походить від позначення місяця англійською – moon. Далі йде Tuesday (вівторок), він асоціюється із сином бога-войовника Одіна, якого звали Tui. Наступна у списку Wednesday (середа) взяла своє найменування від бога скандинавів Одіна (або Woden). А Thursday (четвер) називається на ім’я Тора (Thor) – божества грому. Такий день як Friday (п’ятниця) пов’язаний з особистістю богині, що дає родючість, Фрейя (Freya). Що стосується вихідних, то Saturday (субота) і Sunday (неділя) взяли свої назви від планети та зірки, а саме Сатурна (Saturn) та Сонця (Sun) відповідно. Знаючи, на честь кого названі дні тижня англійською, їх буде легко запам’ятовувати.
 2. Мнемоніка. Підберіть яскраву асоціацію, яка допомагає покращити запам’ятовування. Як варіант, середа є третім днем ​​тижня і англійською називається Wednesday. Чи згодні, що перша половина слова співзвучна з вензель? Можна вигадати менімонічну фразу зі словами три і вензель. Наприклад, «коли годинник проб’є три, ченці сідають вимальовувати вензелі». Увімкніть уяву і намалюйте в ньому, як вони це роблять, наприклад, щосереди.
 3. Асоціації із власним життям. Виберіть слова, які асоціюються з кожним днем ​​тижня у вас. Наприклад, Friday (п’ятниця) є для багатьох останнім днем ​​робочого тижня і співзвучна зі словом freedom (свобода), яке передбачає довгоочікувані вихідні.
 4. Кумедний вірш або пісня. Цей спосіб особливо ефективний для дітей. Існує багато веселих віршиків та пісень, які допомагають діткам легко та в ігровій формі вивчити дні тижня.

На заняттях у школі Next Level ви навчитеся, як правильно говорити та швидко запам’ятати дні тижня на англійській. З нами вчитися легко, комфортно та результативно!

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.