Дати і час на англійській мові
В англійській мові позначення дат і часу дещо відрізняється від звичних нам форм. Правильне використання такої інформації особливо необхідно людям, чия робота або життя пов’язане з англійською, адже неправильно зрозумівши співрозмовника, можна прийти на 7 годину ранку на зустріч, коли вона буде призначена на 7 годину вечора. Не завадять такі знання також любителям подорожувати, та й просто кожній сучасній людині. Розберемо докладно як же правильно позначати дати і час на англійській.
Що потрібно знати про дати?
Для позначення числа кожного місяця в англійській мові використовують порядкові числівники, як і в російській, проте сказати і записати це можна двома способами, наприклад, 9-th of May або May, 9. Тоді в першому випадку необхідно вимовляти так: the ninth of May , а в другому – May the ninth.
Дуже цікаво вимовляються роки. Прийнято ділити чотиризначне число на два двозначних і вимовляти їх по черзі. Наприклад, 1991 рік називаємо nineteen ninety one. Якщо необхідно сказати 2000, використовують фразу two thousand. Більш пізній час позначають, наприклад, 2011 – кількістю тисяч і додають двозначне число в кінці – two thousand eleven. Виняток становить 2010 рік, для його вимови необхідно між кількістю тисяч і двозначним числом вставити частку and. Таким чином, 2010 рік потрібно вимовляти так: two thousand and ten.
Важливо знати, що позначення днів тижня і назв місяців на листі відрізняється від нашої мови. В англійській мові вони пишуться з великої літери. А ось повна дата при фіксації мови може відрізнятись в залежності від того який варіант взятий за основу. Так, за британськими правилами спочатку пишемо число, потім місяць і рік, а за американськими – спочатку місяць, а потім число і рік. Схожі відмінності є і при запису року. У Британії рік відокремлюють комами до і після числового значення, а в Америці – ставлять одну кому між числом і роком. Якщо в реченні рік вживається без дати, то його виділяти комами не потрібно.
Як позначається час?
В англійській мові час ділять на дві частини – до (Ante Meridiem – АМ) і після обіду (Post Meridiem – РМ). Час, в якому хвилини позначаються до першої половини вживається з прийменником past, в другій – to. Наприклад: 13:05 – 5 past one,14:40 – 20 minutes to 3.
При записі часу використовуються арабські цифри або букви. Важливо розрізняти два варіанти вимови – формальний і розмовний. Так, при формальному спочатку вказується час, а потім хвилини. Наприклад: 13:23 – thirteen twenty-three. У розмовному спочатку називають скільки хвилин до або після години. Наприклад: 13:23 – twenty-three minutes past one. Половина години – це half, а чверть – quarter.
У розмовному варіанті використовується дванадцятигодинним формат. Щоб назвати повну годину без хвилин, додають слово o’clock. Північ англійською буде midnight, а опівдні – midday або noon.
Щоб позначити час до обіду, використовують фразу in the morning, а після – in the afternoon, вечірній час називають – in the evening, а нічний – at night.
Розібратися в тонкощах позначення часу і дат допоможуть викладачі школи Next Level. Індивідуальний підхід, сучасні методики викладання допоможуть швидко досягти очікуваного результату. Ми раді кожному учневі і готові розділити перші успіхи в найшвидшому часі!