Capital Letters. Великі літери в англійській мові

zaglavnye-bukvy

Велика літера в англійській мові використовується досить часто. У російському правописі ми застосовуємо її набагато рідше. Давайте розберемося, які слова необхідно писати з великої літери, й у яких ситуаціях її слід використовувати.

Правила написання великої літери в англійській

Пропонуємо до вашої уваги правила написання великої літери (capital letter), які важливо знати всім:

 1. Власні назви. За аналогією з російською власні імена, які включають імена людей, географічні назви, клички домашніх тварин, назви брендів, завжди потрібно починати з великої літери. Наприклад, My friend’s name is Julia. – Мою подругу звати Джулія. I live in New York City. – Я живу в Нью-Йорку. He’s drives a Ford. – Він водить Форд. There are many fish in the Atlantic Ocean. – У Атлантичному океані багато риби.
 2. Початок речення. У багатьох мовах, до них входять англійська та російська, будь-які речення починаються з великої літери. Наприклад, My life is interesting and exciting. – Моє життя цікаве та захоплююче.
 3. Займенник “я” (“I”). Це єдиний займенник, який в англійській мові в будь-якій ситуації слід писати з великої літери, при цьому не має значення його розташування в тексті. Наприклад, Anything I asked he did. – Він робив усе, що я просив. His father and I were great friends. – Ми з його батьком були добрими друзями.
 4. Назви всіх днів тижня, місяців року та свят. Все вищезгадане починається з великої літери. Пори року до цієї категорії не відносяться, їх ми залишаємо з маленької літерою на початку. Наприклад, We meet on Sunday. – Ми зустрічаємось у неділю. I spent my Christmas holidays in Boston. – Я провів свої різдвяні канікули у Бостоні. The met last summer in August. – Вони познайомилися минулого літа в серпні.

  Calendar
   

 5. Мови, різні національності, і навіть расова приналежність. Запам’ятайте, що, використовуючи велику букву, ми пишемо мову, національну приналежність та расу людини. Наприклад, I study English every day. – Я щодня вивчаю англійську. My friend is Chinese. – Мій друг – китаєць.
 6. Історичні події та епохи, титули та звання. У визначеннях подій, що відбулися в той чи інший момент історії, всі слова мають бути написані з великих літер. Також в англійській з них починають писати різні вчені ступені, титули або звання людини, тим самим наголошуються на її досягненнях. До цієї категорії також належать звернення Mr, Ms та інші. Наприклад, Dr. Smith is an excellent specialist. – Доктор Сміт чудовий фахівець. The Middle Ages covers a time period of 1000 years. – Середні віки охоплюють період близько 1000 років. I like movies about World War II. – Я люблю фільми про Другу світову війну.
 7. Назви різних творів. У заголовках книжок, пісень, фільмів, серіалів, картин кожне слово починається з великої літери. Строчними літерами у назвах творів ми пишемо прийменники, артиклі та сполучники. Наприклад, Gone with the Wind – Віднесені вітром, Harry Potter and the Philosopher’s Stone – Гаррі Поттер та філософський камінь.
 8. Назви планет Сонячної системи. При цьому правило не поширюється на слова moon (місяць), sun (сонце), earth (земля тільки якщо це не відноситься до планети). Наприклад, The largest planet in the Solar System is Jupiter. – Юпітер – найбільша планета Сонячної системи.

Тепер ви знаєте, які слова пишуться із великої літери в англійській мові. Щоб отримати більше якісних знань, записуйтесь на курси до школи Next Level. Вивчати англійську цікаво разом з нами!

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.