Англійська мова та підготовка дитини до школи

anglijskij-yazyk-i-podgotovka-rebenka-k-shkole

Зараз у багатьох школах англійську починають вивчати вже з першого класу. Тому більшість батьків заздалегідь починає турбуватися, як допомогти дитині вчити англійську мову, щоб навчальний матеріал був легшим.

Вважається, що основа досягнення успіху в здобутті освіти – це вміння писати та рахувати, як російською та українською, так і англійською. Ці базові навички важливі не лише для школи, а й для подальшого життя дитини. Знання чисел дає початок навичкам у математиці, а знання алфавіту та правильної вимови звуків розвиває здібності до письма та читання. Якщо дитина це вмітиме перед вступом до початкової школи, його успіхи у вивченні англійської не змусять себе довго чекати.

Англійська абетка: як навчити дитину

Фундаментом навчання дітей, з якого починається їхнє знайомство з мовою, є англійський алфавіт. Як навчити дитину запам’ятати її швидше та результативніше?

2

Ми зібрали для вас кілька дієвих порад:

 1. За допомогою пісень. Слухова пам’ять у дітей працює чудово. В інтернеті можна знайти багато пісеньок з цікавим мотивом, який легко запам’ятовується, що допомагають вивчити алфавіт швидше.
 2. Використання асоціацій. Виберіть для кожної літери слово зрозуміле дитині. Це допоможе їй не лише вивчити алфавіт, а й поповнити свій словниковий запас. Наприклад, A – apple, B – bee, C-cow тощо.
 3. Алфавіт завжди на увазі. Купуйте яскравий алфавіт на стіну в кімнаті дитини. Добре, якщо він буде з озвучкою. Ще можна зробити гірлянду з англійськими літерами та повісити її на видному місці. Просіть дитину, проходячи повз, називати якусь букву.
 4. За допомогою карток. Хороший спосіб навчання – використання карток з літерами англійського алфавіту. Показуйте їх дитині, вигадуйте ігри із нею. Наприклад, можна сховати пару карток, потім попросити малюка їх знайти та вимовити літери. Ще можна розкласти картки на підлозі в алфавітному порядку, потім називати букву та просити дитину наступити на неї та повторити.
 5. Англійські прописи. Це добрий вибір для розвитку дрібної моторики. Дитина не лише вивчає літери, а й навчається їх правильно писати.

Одночасно з вивченням алфавіту, навчайте з дитиною прості слова та фрази, адже одного знання букв недостатньо для застосування мови на практиці. Пам’ятайте, що важливо не просто завчити алфавіт напам’ять, а також вміти читати та писати літери, знати їхню вимову в словах.

Як навчити дитину вчити англійську перед школою?

Крім алфавіту ви можете навчити дитину привітання та прощання англійською. Відмінно, якщо він буде вміти розповісти та відповісти на питання про себе або свою сім’ю, друзів, домашніх тварин тощо. Також навчіть його складати речення зі знайомих слів за певним шаблоном.

3

Закономірно у батьків постає питання: як же все це зробити в домашніх умовах? Спробуйте скористатися такими рекомендаціями:

 • Читайте разом книги англійською. Виберіть один день на тиждень, коли ви читатимете з дитиною цікаву дитячу книжку англійською. Після обговорюйте разом прочитане. Якщо ви раніше не вивчали мову або сумніваєтеся у правильності своєї вимови, зверніть увагу на аудіокниги.
 • Дивіться англомовні мультфільми. Після перегляду задайте дитині питання про побачене англійською мовою. Спочатку він може відповідати вам рідною мовою, але головне завдання на початковому етапі – розуміти сенс англійської мови.
 • Слухайте дитячі пісні. Це чудовий спосіб запам’ятати нові вирази та слова.
  Використовуйте для навчання спеціальні сайти та програми. Існує великий вибір сучасних ресурсів та додатків, які допомагають в ігровій формі навчати дитину англійській.
 • Запишіть дитину на курси. Якщо ви хочете, щоб ваше маля якісно підготувалося до школи, підберіть для нього хороший курс англійської мови. Досвідчені викладачі точно знають, як навчити дитину англійським звукам, алфавіту та дати всі необхідні для школи знання.

У школі англійської Next Level є спеціальний курс для дітей, завдяки якому ваша дитина полюбить мову і легко на ній заговорить. Програма розроблена професіоналами з урахуванням усіх вікових рис. Залишайте заявку прямо зараз і ми підберемо заняття, що ідеально підходять для вашої дитини.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.