З чого почати вивчення англійської: крок за кроком
Початок вивчення англійської мови схожий на початок туристичної подорожі — ви точно знаєте, що попереду чекає безліч приголомшливих відкриттів, точно знаєте, що довго чекали на це і все одно відчуваєте якийсь трепет, начебто підсвідомо не впевнені, що подужаєте цю небувалу пригоду.
Але на щастя, існують методики, лайфхаки та перевірені мільйонами людей прийоми, розроблені за участю провідних викладачів англійської, які допоможуть впевнено ступити на шлях придбання нових знань. І долатиме його новачок з безліччю перемог, точно знаючи, як зробити свою подорож легшою, багатшою на враження, корисними знаннями.
Регулярні заняття
Науково доведено той факт, що спроба будь-що вивчити самостійно з нуля в один присід не призводить ні до чого хорошого. Іншими словами, абсолютно безглуздо вивчати англійську пару разів на місяць, уроками по 6-8 годин.
Набагато продуктивніше присвячувати йому близько півгодини щодня або хоча б займатися іноземним 2-3 рази на тиждень по 1-2 години. Крім того, що це забезпечить більш повноцінне засвоєння інформації, це також підніме самооцінку, адже спостерігати свій прогрес можна буде регулярно.
Різноманітність
Просте знання англійської «теоретично» нічого не варте. Необхідно вміти застосовувати його практично. Отже, потрібно поєднувати різні сфери у вивченні та застосуванні мови, включаючи:
- аудіювання (сприйняття на слух);
- говоріння;
- читання іноземною;
- переклад з української на англійську;
- переклад з англійської на українську;
- письмо.
Безперервна практика
Ця вище порада не означає, що при вивченні англійської потрібно постійно метатися в різні боки, буквально розпорошуючи свою увагу. Філологи наполягають, що будь-який матеріал потрібно вивчати окремо, короткими блоками. Інакше кажучи, один урок можна присвятити граматиці, інший — відпрацюванню правильної вимови. А потім уже на перевірочних завданнях намагатись поєднати це все разом.
Повторення
Мозок людини дійсно здатний запам’ятовувати щось з першого разу, але, на жаль, це швидше станеться, коли трапилося спробувати нові цукерки, назва яких закорковується у пам’яті, ніж при вивченні іноземної мови.
Ось чому так важливо не нехтувати повторенням. А щоб це не справляло враження найтяжчої витрати часу на світі, завдання на повторне засвоєння пройденого матеріалу рекомендується робити невеликими. Наприклад, на холодильник можна повісити паперові стікери із новими англійськими словами. Можна ще, наприклад, відмінювати дієслова усно або тихенько вголос, поки йде черга на касу в магазині.
Покроковий план
Поради можуть бути корисними, але коли англійська мова представляється недослідженим континентом, то, природно, хочеться мати на руках карту. І вона існує. Починати вивчення англійської провідні викладачі цієї мови рекомендують у певному порядку. Вони довели, що він підвладний для освоєння у будь-якому віці та з будь-якими цілями, чи то туризм, робота чи бізнес, нові знайомства чи навчання в іноземному ВНЗ.
- Вивчіть правила читання
Саме вміння читати англійську мову є ключем до набуття нових знань. Розібратися з усіма правилами читання набагато зручніше за допомогою таблиць. - Освойте ази вимови
Науково доведено, що читаючи подумки, на найглибшому підсвідомому рівні людина промовляє слова. І звичайно, якщо спочатку навчитися їх говорити неправильно, то потім буде складно переучуватися. Ось чому з самого початку вміти вимовляти англійські звуки та цілі слова правильно. З іншого боку, такий підхід прискорить формування словникового запасу. - Приступіть до формування словникового запасу
Підхід тут у кожного свій і залежить від індивідуальних особливостей сприйняття. Можна, наприклад, вивчати слова тематично – речі вдома, продукти, тварини. А можна впізнавати їх у різноманітному асортименті. Головне, одразу засвоювати — як слово пишеться, перекладається та вимовляється. І природно, в першу чергу, потрібно вивчати слова, що найчастіше вживаються. - Вивчайте граматику
Граматику можна порівняти з ниткою, на яку нанизані намистини. Або з цементним розчином, яким з’єднують цеглу в будинку, що будується. Порушення правил граматики може призвести до того, що іноземець не зрозуміє, про що з ним говорять, чи зрозуміє невірно. Під час вивчення граматики рекомендується рухатися від простого до складного. - Слухайте та читайте
При вивченні будь-якої іноземної мови рекомендується занурюватись у її середовище. Відмінним варіантом може стати читання книг англійською, спочатку адаптованих для учнів. Перегляд фільмів в оригінальному озвученні із субтитрами — ще більше сподобається новачкові. На просунутому рівні можна слухати подкасти. Можете не сумніватися, що в нашій школі ми пропонуємо найбільш ефективну програму саме для вас.