Які часи англійської потрібні для вільного спілкування?

vremena-dlya

Однією з незрозумілих тем вивчення є часи. Усього їх є дванадцять, а ми в рідній мові користуємося лише трьома. Щоб добре розібратися в основних часах англійської, варто впорядкувати свої знання.

З чого почати?

Насамперед важливо усвідомити, які часи в англійській мові використовуються найчастіше. Існує 3 групи:

  • теперешній;
  • майбутній;
  • минулий.

У кожній з них виділяють ще 4 види: простий, продовжений, доконаний та доконано продовжений. Відповідно утворюється 12 часів. Вони дозволяють полегшити розуміння співрозмовника.

scale1

Щоб вийти на добрий рівень, потрібно докладно розібратися у цих категоріях. Розглянемо найпоширеніші англійські часи з прикладами.

Форми Simple

Present Simple – дія відбувається зазвичай і означає систематичність. Наприклад: She wakes up, brushes her teeth and does exercises. – Вона прокидається, чистить зуби та робить зарядку. Або, коли констатується загальний факт: My name is Mila. I’m from America – Мене звуть Міла. Я з Америки. Також Present Simple використовується, коли необхідно окреслити процеси, які постійно повторюються. Наприклад: I always wash the dishes. – Я завжди мію посуд.

Past Simple – використовується коли говорять про звичні факти, що відбулися в минулому:
I played basketball yesterday. – Вчора я грав у баскетбол.
The museum was built 40 years ago. – Музей було збудовано 40 років тому.

Future Simple – висловлює регулярні дії, що виконуватимуться у майбутньому. Наприклад:
I will very often read fairy tales to you — Я дуже часто читатиму тобі казки.
Next year I will go to the sea. – Наступного року я поїду на море.

Таким чином Simple найчастіше використовується. Так найпростіше обмінюватися інформацією та спілкуватися. У ньому не звертається увага на тривалість подій і чи були завершені дії.

Форми Continuous

Часи Continuous необхідні тоді, коли потрібно вказати на якесь тривале виконання справ. Розглянемо докладніше форми цієї групи:

Present Continuous – означає дію, яка протікає зараз, причому початок міг бути недалеко і закінчитися будь-якої миті. Йдеться про такі явища, наприклад, як сон, плавання, їжа, дощ. Конструкції матимуть такий вигляд: He is eating now – Він зараз їсть.

Past Continuous – передає дію у конкретному проміжку минулого. Наприклад: On Saturday at 4 pm she was going to the cinema. – У суботу о 4-й годині дня вона йшла в кіно.

Future Continuous – передає конкретний процес в уривкові майбутнього. Наприклад: Tomorrow at 10 am I will be working. – Завтра о 10-й ранку я буду працювати.

Форми Perfect

Ця група викликає найбільше труднощів. Вона позначає дію, яку було виконано раніше, проте її результат ми можемо оцінювати зараз.

Форма Present Perfect вказує на результат процедур, які вдалося виконати до цього моменту. Наприклад: I have already completed the work and can rest. – Я вже виконав роботу та можу відпочити.

Past Perfect – необхідний позначення результату, який було виконано до конкретного моменту раніше чи висловлення алгоритму справ, проведених у минулому. Наприклад:
By 10 pm he had returned home. – До 10-ї вечора він повернувся додому.
Maria said that she had noticed old friend. – Марія сказала, що вона зустріла старого друга.

Future Perfect – означає час, коли буде видно результат. Наприклад: I’ll have cleaned the room by 5 pm. – Я приберу в кімнаті до 5 години вечора.

Розібратися в найголовніших часах англійської допоможуть фахівці Школи Next Level. Легко, зрозуміло, можуть пояснити лише професіонали. Звертайтеся, і бажаний рівень володіння англійською буде досягнуто.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.