Як відзначають Новий рік та Різдво в Англії?
Два головні свята зими у Великій Британії: Новий рік та Різдво. При цьому Різдво є релігійним святом, його традиційно проводять у сімейному колі, а ось Новий рік – це вже світське свято з іншими заходами, що відрізняються від сімейних різдвяних.
Давайте дізнаємося, як святкують і що роблять у ці дати жителі Британії.
Як святкують Новий рік у Великій Британії?
Офіційно це свято у Великій Британії люди зустрічають 1 січня. Цього дня закрито більшість магазинів і компаній, навіть практично не працює громадський транспорт. Вся країна поринає у святкові заходи: влаштовуються вечірки, запускаються феєрверки, відбувається обмін подарунками. Напередодні Нового року, а саме, 31 грудня, не вважають у Англії святковим. У цей день усі працюють, як завжди.
Одним із основних елементів свята є новорічна вечеря. У Британії вона складається з м’ясної страви та різних закусок: це і коржики, і сири, і канапе. Традиційні страви на Новий рік в Англії – це смажений гусак або індичка з гарніром із брюссельської капусти та картоплі, а також м’ясний пиріг, солодкий пудинг. У святковий вечір англійці за звичаєм п’ють пунш, що складається з чаю з лимоном, спеціями, цукром та алкоголем.
Новий рік в Англії: традиції
Яскраво та феєрично проводять Новий рік в Англії. Традиції його відзначення вражаючі. Часто влаштовуються новорічні вечірки для великих дружних компаній у різних пабах та навіть на вулиці. Опівночі всі п’ють шампанське, обіймаються із побажаннями щасливого Нового року.
У більшості міст запускають феєрверки. Найбільш масштабний запуск завжди проводиться в Лондонському Сіті: величезна кількість людей приходить на берег річки Темзи, щоб насолодитися дванадцятихвилинним грандіозним світловим шоу, яке починається відразу після півночі.
З 1987 року в Лондоні за традицією проводять щорічний Новорічний парад, який вважається наймасштабнішим у всьому світі. Спочатку його влаштували, щоб зібрати пожертвування для місцевої благодійності. Починається парад на Пікаділлі і рухається всіма великими вулицями, а також площами столиці. У мальовничій феєричній ході беруть участь танцюристи, музиканти, акробати та ін. Трансляція заходу ведеться по телебаченню.
Напередодні Нового року перед опівночі британці традиційно співають шотландську пісню Auld Lang Syne. У ній проголошується тост за стару дружбу та минулі дні. Виконуючи перший куплет і приспів, співаючі тримають один одного за руки, потім вони схрещують руки попереду, даючи праву, що стоїть зліва, а ліву, що стоїть праворуч.
Ще англійці часто пропонують так звані новорічні зароки (або New Year’s resolutions). Вони записують різні обіцянки: змінити роботу, заробити конкретну суму, схуднути, вивчити іноземну мову, зайнятися спортом тощо.
Що роблять на Різдво в Англії?
25 грудня у Великій Британії святкується католицьке Різдво. Як зустрічають це релігійне свято англійці? Зазвичай усі збираються у колі сім’ї, прикрашають будинок, ставлять ялинку, над каміном вішають панчохи, а над дверним отвором – омелу. На газонах біля будинків з’являються фігурки оленів і Санта Клауса, що світяться, на стінах і дахах горять гарні вогні.
Цікаво, що готують на Різдво в Англії. Традиційна різдвяна вечеря складається з смаженого гусака або індички, а також смаженої картоплі, брюссельської капусти, сосисок у беконі та журавлинного соусу. Як десерт подається фруктовий пудинг.
Існує традиція, пов’язана з подачею індички на Різдво. Той, хто витягне кістку у формі літери Y, щасливчик і він загадує бажання. Якщо це зробили два члени сім’ї одночасно, вони перетягують кістку, доки та не зламається. Виграє той, хто має більшість.
Традиційно підготовка до свята починається за чотири тижні та називається Адвент. Цей час потрібен, щоб нагадати про справжнє значення Різдва. Християни дотримуються посту в їжі: відмовляються від вживання м’яса та молочних продуктів. Не менш важливий духовний піст, що виключає лихослів’я, розпусту та брехню.
Важливе значення для віруючих мають свічки Адвента, розташовані по колу у вічнозеленому вінку, що є символом вічності. Щонеділі запалюється певна свічка, що несе свій символ. Напередодні свята запалюють центральну свічку, яка називається «Свічка Ісуса». Її білий колір – уособлення чистоти. Свічка символізує Христа, який прийшов висвітлити наш світ.
12 днів Різдва називаються Святками. Починаються вони 25 грудня. У цей час влаштовуються застілля, всі ходять у гості до родичів, друзів та сусідів.
На заняттях у школі англійської мови Next Level ви дізнаєтесь багато цікавих подробиць про англійські традиції святкування новорічних свят. Чекаємо на вас на наших курсах!