Як в короткі терміни підготуватися до ЗНО з англійської?
Термін здачі іспитів завжди хвилюючий, і жоден учень старших класів не може залишити його без уваги. Кожного цікавить, чи можна підготуватися максимально швидко і як це зробити.
Ми зібрали у цій статті практичні поради щодо підготовки до ЗНО з англійської, які допоможуть старшокласникам провести цю роботу самостійно.
Поради по підготовці до ЗНО з англійської: з яких частин складається іспит
Щорічна програма ЗНО зі списками тим і навичок, якими необхідно володіти, доступна в інтернеті. Тести з англійської мови в цьому році будуть розділені на 4 частини:
- аудіювання (або сприйняття мови на слух);
- читання;
- застосування мови на практиці;
- лист.
Аудіювання стало частиною іспиту не так давно – в 2018 році. Виконання завдань займає тридцять хвилин і включає три пункти з різним ступенем складності. Перше питання відноситься до розряду Elementary, а останній, відповідно, до Upper-intermediate.
Кожного абітурієнта очікують шістнадцять питань, де перші шість вимагають підібрати слово, зображення або пропозицію відповідно до аудіозапису, який програється. Для цього потрібно зрозуміти загальний зміст почутого і виділити ключові слова.
Наступні п’ять питань на правду чи брехню будуть трохи складніше. Відповідати слід під час прослуховування діалогу, при цьому питання в тесті можуть стояти в іншому порядку. Рекомендується заздалегідь пробігти очима варіанти, щоб потім швидше зрозуміти, на яке питання відповідати.
У останніх п’яти питань є по три варіанти відповіді. У записі розповідається історія, по якій задані питання. Концентруйтеся на її значенні, а не на конкретних словах, так буде легше правильно підібрати відповідь.
Наступна частина іспиту – читання. Вона розбита на чотири блоки, що включають 22 питання. Перші п’ять завдань на читання маленьких текстів і зіставлення їх із загальною темою або підбір заголовка до всіх абзаців. У процесі читання виділяйте ключові моменти і орієнтуйтеся на загальний зміст, а не робіть переклад кожного окремого слова.
Далі йдуть 5 питань і 4 варіанти відповіді на кожне. Для правильної відповіді треба завжди знаходити потрібну інформацію. У наступному блоці поставлена задача знайти відповідності (або matching). Йде перевірка на глибоке розуміння сенсу того, що ви прочитали. Абітурієнту дається 6 досить складних текстів і 8 варіантів відповідей. В останніх шести питаннях потрібно заповнити пропуски. Не панікуйте, якщо побачите незнайому лексику. Краще спочатку приділіть увагу зрозумілим варіантам, а потім спокійно подумайте над іншими.
Частина з використанням мови розділена на 2 завдання, в кожному з яких 10 питань. У представлених текстах потрібно доповнити варіанти, для чого є спеціальні слова. У першому завданні перевіряється знання фразових дієслів, синонімів, ідіом, словосполучень. У другому йде акцент на граматику: тут потрібно поставити дієслово в таку форму, щоб вийшло стійке словосполучення.
Лист – це завершальна частина іспиту, яку випускники часто бояться. Для рівня В1 обсяг листи становить мінімум сто слів, для рівня В2 – не менш ста п’ятдесяти. У завданні дається три питання, які потребують відповіді у формі звіту або есе. Важлива оцінка смислового наповнення вашого листа, тому потрібно відповідати на кожне питання розгорнуто. Також пам’ятайте про лексику та граматику.
З чого почати підготовку до ЗНО з англійської
До будь-якого іспиту краще готуватися заздалегідь, але якщо часу залишилося мало, ви теж цілком можете встигнути. Головне, дотримуйтеся певних правил і намагайтеся не допускати помилок. Отже, з чого почати підготовку до ЗНО з англійської:
- Вивчіть інформацію про всі особливості майбутнього іспиту. Вона є у відкритому доступі в інтернеті. Ознайомтеся з безкоштовною базою попередніх тестів на офіційному сайті ЗНО.
- Повторіть вивчений матеріал. Краще почати з простих тем, поступово додаючи більш складні для вас.
- Тренуйтеся комплексно. Чергуйте вправи на граматику, читання текстів, прослуховування аудіо, написання есе. Відмінним варіантом буде звернутися до послуг професійного викладача, який логічно складе уроки для їх ефективності.
- Займайтеся регулярно. Це запорука успішного складання іспиту. Виділяйте на заняття хоча б трохи часу, якщо не виходить повноцінно позайматися.
- Спробуйте раз на тиждень виконувати завдання, як на іспиті. Так ви зрозумієте, скільки часу вам знадобиться на кожну з частин ЗНО. Тренування допоможуть більш комфортно почувати себе на реальному іспиті.
Успішне складання залежить від хорошого знання мови в сукупності з навичками виконання завдань, як на іспиті. Важливо в рівній мірі приділити увагу підготовці до всіх частин тесту. Якщо ви раптом зіткнетеся на іспиті з незнайомими словами, не губіться, а зосередьтеся на розумінні сенсу завдання в цілому. При поповненні словникового запасу вчіть синоніми слів. Це допоможе добре здати письмову частину.
Бажано, не відкладати підготовку на останній момент. Але якщо вийшло так, що залишилося зовсім небагато часу, найкращим рішенням буде записатися на спеціальні курси. У школі англійської мови Next Level якісно підготують до здачі ЗНО. З нами ви будете впевнені в досягненні успіху на іспиті.