Хеллоуїн в англомовному світі

хелловин
31 жовтня весь англомовний світ святкує переддень Дня всіх Святих, більш відомий нам як Хеллоуїн (або Halloween). Останні тижні жовтня сповнені приготувань до цього незвичайного дня: люди шиють спеціальні костюми, купують великі гарбузи і готують різні атрибути свята.

Засновниками цієї дивовижної традиції стали стародавні кельти ще в V столітті до нашої ери. У ті далекі часи основним заняттям в ірландських поселеннях було сільське господарство. Ніч з 31 жовтня на 1 листопада для кельтів стала символом переходу між старим і новим роком: закінчувався один і починався інший. Свято отримало назву Samhain (Самайн, по-староірландському «кінець літа») і представляв собою своєрідний обряд, який задобрював духів померлих перед початком зими.

Язичницька атрибутика кельтів настільки прижилася, що і з появою християнства продовжує використовуватися в англомовних країнах для святкування Хеллоуїна. Що цікаво, в країни Латинської Америки це свято прийшло від стародавніх племен майя на тисячу років раніше, ніж в Британію. Він вважався поминальним днем ​​і носив назву День Мертвих (або Dia de los Muertos).

Як святкують Хеллоуін в Англії?

Вам цікаво, як святкують Хелловін в Англії? Зараз ми про це розповімо. Хеллоуїн в Британії викликає асоціації з різноманітними тематичними розвагами: маскарадами, гуляннями, ворожіннями, переглядом тематичних фільмів по ТБ, спеціальними напоями та наїдками. Насправді у англійців дуже багато традицій і нюансів, пов’язаних зі святкуванням передодня Дня всіх Святих.

halloweenusa

Найбільш запам’ятовується і ефектний атрибут цього дня – гарбуз з вирізаною зловісною посмішкою і очима, всередині якої знаходиться свічка. Називається вона Ліхтар Джека (Jack-o’-lantern). Її зазвичай роблять всією сім’єю напередодні свята і потім ставлять біля вхідних дверей та на підвіконні для залякування.

Ще одна не менш знаменита і відома традиція англомовних країн – це розвага для дітей в Хеллоуїн під назвою Trick or Treat (Солодощі або Пустощі). Діти переодягаються в костюми привидів, скелетів, відьмочек та інших страшилок і ходять до сусідів за викупом з великим мішком. У разі відмови давати частування діти влаштовують не винний розіграш.

Традиції на Хеллоуїн в Англії

Святкування Хеллоуїна запам’ятовується своїми унікальними традиціями. Це не тільки найстрашніше, але і найсолодше свято в році. Що їдять на Хеллоуїн в Англії? Цей день припадає на урожай яблук, тому часто готується яблучна карамель, іриски і яблука в сиропі. В Ірландії традиційною стравою вважається солодкий хліб бармбек, всередину якого ховаються різні предмети для передбачення майбутнього. Наприклад, монета означає багатство, шматочок тканини – бідність, а кільце – швидке весілля.

У число традицій на Хеллоуїн входять і ворожіння. Одне з них прийшло з колоніальної епохи і називається fortune telling. Полягає воно в виловлювання ротом яблук з води (bobbing for apples). Той, хто першим дістане яблуко з відра з водою, першим укладе шлюб.

Існують і спеціальні ритуали для дівчат. Опівночі потрібно очистити від шкірки яблуко і кинути її через плече. Кажуть, що шкірка падає в формі першої літери імені майбутнього нареченого. Було ще одне популярне в минулому ворожіння. Дівчина піднімалася спиною вперед темними сходами, потім проводила свічкою перед дзеркалом, в якому після цього дійства має з’явитися особа нареченого.

Популярні образи на Хеллоуїн в Англії

Розповідаючи про те, як відзначають Хеллоуїн в Англії, складно не зупинитися на різноманітних маскарадних образах, популярних в цей день. Адже саме вони створюють особливий настрій і атмосферу цього давнього свята. Звичай одягати рольові костюми, покликані зробити зовнішність невпізнанною, з’явився в кінці XIX – початку XX століття. Сьогодні у них найрізноманітніша тематика: від вампірів і чаклунів до різних фантастичних істот.

хелловин-костюм

Серед величезного вибору образів щорічно популярністю користуються відьми, чорні кішки і кажани, так як саме вони тісно пов’язані з Хеллоуїном і створили навколо себе відомі міфи.

Образ відьми з мітлою – один з головних символів свята. Стародавні повір’я говорять, що сила відьми в ніч на 1-е листопада посилюється у багато разів. Стара чаклунка (witch) в загостреному капелюсі (pointy hat), помішувати в котлі зілля, – це сучасна трансформація язичницької богині Матері-Землі, яка є символом мудрості і зміни сезонів.

Супутниця відьми чорна кішка (black cat) отримала погану славу і стала символом біди. За часів полювання на відьом тварина вважалася втіленням демонічної сутності, нерідко самого Сатани. Летюча миша (bat) теж асоціюється з темною силою. Популярний міф свідчить, що якщо вона залетіла в будинок на Хеллоуїн, значить, в ньому мешкають примари.

Тепер ви знаєте, які існують традиції на Хеллоуїн в Англії і як його святкують в англомовному світі. Приходьте в школу англійської мови Next Level і дізнайтеся ще багато цікавого, пов’язаного з цим святом і не тільки.

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.