Фразові дієслова в англійській – що це таке і в чому особливість

frazovye-glagoly
У процесі вивчення англійської мови всі стикаються з фразовими дієсловами. У більшості випадків їх заучування пов’язано зі складнощами, тому що значення таких дієслів постійно змінюється, а число регулярно зростає. Сьогодні англійська мова налічує приблизно 12 тисяч фразових дієслів, при цьому в активному використанні помічена тільки тисяча з них.

Що таке фразові дієслова в англійській мові: приклади, їх поява

Комбінація дієслова з прислівником або прийменником в сукупності являє собою фразове дієслово. Варто відзначити, що дане поєднання є одним членом речення. Значення найчастіше ніяк не пов’язане зі змістом цих слів окремо, тому потрібно спеціально вчити фразові дієслова в англійській мові. Приклади: keep out (залишатися осторонь, не дозволяти), get through (проходити через, справлятися), fix up (полагодити, домовитися), make up with (помиритися з).

Прийшли ці словосполучення з давньоанглійської, коли у дієслів, прийменників і прислівників ще було конкретне позначення місця, напрямки або розташування в просторі. Наприклад, He came from Scotland. – Він з Шотландії (позначає місце). The girl came by. – Дівчинка пройшла повз (позначає напрямок). They are unable to stand up and move. – Вони не можуть встати і рухатися (позначає положення в просторі).

гет

Спочатку дієслова були з приставками, але даний метод словотворення швидко себе вичерпав, і приставки перемістилися за дієслова. Найбільш активно так звані фразові дієслова стали з’являтися в період впливу на англійську мову латинського, французького і грецької мов. Їх кількість постійно збільшувалася, а складові слова стали отримувати ще одне значення, абсолютно не пов’язане з тим, що означає використовуваний дієслово, прийменник або прислівник.

Найуживаніші фразові дієслова в англійській мові: їх види

Фразові дієслова в англійській – це дієслова, що підрозділяються на кілька видів. Основні з них:

  • перехідні і неперехідні;
  • колективні та неподільні.

Конструктивно фразові дієслова бувають такі:

  • дієслово з власною мовою;
  • дієслово з приводом;
  • дієслово з власною мовою і приводом.

Перехідне фразове дієслово завжди вимагає уточнення, тому за ним йде пряме доповнення у вигляді об’єкта, на який і направлена вказана дія. Наприклад, She turned down his marriage proposal. – Вона відмовилася вийти за нього заміж. Неперехідне дієслово подібного уточнення не вимагає. Наприклад, He is trying to calm down. – Він намагається заспокоїтися.

Фразове дієслово, яке розділяється може також ділитися в свою чергу, його складові легко переставляються в реченні місцями. Але при цьому він залишається одним членом речення. Наприклад, She took off her coat або She took her coat off. – Вона зняла своє пальто. З неподільним дієсловом так не зробиш, його завжди потрібно застосовувати в конкретній формі. Приклад: She looks after her father. – Вона піклується про свого батька.

У фразових дієсловах найбільш часто використовують такі прислівники: ahead, across, down, up, back, against, forward, around. Наприклад, Don’t give up! – Не здавайся !, He turned around and looked at me – Він обернувся і подивився на мене.

фразові-дієслова

У конструкції з прийменником найбільш використовувані: in, by, on, for, off, out. Приклади: She’s looking for answers – Вона в пошуках відповідей, Things will turn out the way you want – Все виявиться таким, як ти хочеш.

Якщо фразове дієслово утворене з’єднанням дієслова з прислівником і прийменником, значить воно перехідне і вимагає прямого доповнення. При цьому ділити дану конструкцію або переставляти складові місцями заборонено. Наприклад, Please, keep away from fire – Будь-ласка, тримайтеся подалі від вогню.

Навіщо потрібні фразові дієслова в англійській мові?

Ви запитаєте: навіщо потрібні фразові дієслова в англійській мові? Все просто – вони активно використовуються в мові. Тому, якщо ви хочете брати участь в розмовах і дискусіях англійською, обійтися без знання цих унікальних словосполучень зовсім не вийде. Ще фразові дієслова будуть корисні любителям перегляду фільмів і серіалів на мові оригіналу.

Вивчайте самі використовувані фразові дієслова в англійській мові, і зможете без проблем спілкуватися з англомовними друзями і дивитися улюблене кіно. Ось кілька порад щодо їх запам’ятовування:

  1. Звертайте увагу на контекст. Наприклад, при перегляді фільмів з субтитрами почніть виписувати невідомі вам раніше фразові дієслова, а потім спробуйте з’ясувати їх значення, грунтуючись на змісті діалогу.
  2. Створіть структуру. Розподіліть дієслова на групи і завчайте кожну окремо. Наприклад, можна об’єднати їх за прийменником (get out, come out, take out) або ж за дією (come up, come in, come down).
  3. Практикуйте розмовну мову. Щоб швидше і краще запам’ятати вивчені фразові дієслова, застосовуйте їх на практиці.
  4. Використовуйте додаткові ресурси. Це можуть бути довідники, підручники або відео-уроки.

Викладачі школи англійської мови Next Level професійно познайомлять вас з фразовими дієсловами, навчать правильно застосовувати їх у мовленні і розкажуть про всі нюанси вживання. Записуйтеся на безкоштовний пробний урок прямо зараз!

Цікаві статті

Запишіться прямо зараз!
Запишіться на безкоштовне тестування або перший урок просто зараз! Ми передзвонимо Вам і призначимо зустріч, щойно Ваша заявка буде опрацьована.