Як познайомитися з носієм англійської мови? Або Придбай собаку!
Пишеш вірші англійською краще Бодлера, але в розмові все ще сумніваєшся, який артикль використовувати (до речі, про артиклі читай в розділі «Граматика»)?
Все приходить з досвідом, а де цей досвід взяти? Відповідь проста – спілкуйся з носіями мови!
Трохи фактів:
- Розмовною англійською мовою володіють тільки 17% людей, які не є її рідними носіями.
- Англійська є державною в 67 країнах світу (!).
- Найпростіший спосіб копіювання американської вимови – ковтання літери R і зміна букви О на А.
Повернемося до native speakers.
Чому носій англійської мови так незрозуміло розмовляє?
Ну, перший час ти дійсно можеш дивуватися швидкості його мови, до того ж, нерозбірливої. Тому почати підготовку до спілкування з іноземцями радимо з вправ-аудіювань або чат-сервісів (про них – нижче).
Навіщо спілкуватися з носієм?
Як мінімум, таку кількість істинно американських жартів ви не знайдете навіть в Інтернеті! Весь сленг, фішки та акценти – ви можете копіювати цю манеру у співрозмовника. І чим більше цих співрозмовників буде, тим краще, адже від кожного можна взяти щось своє.
Де познайомитися з носієм?
У різних чатах. Інтернет на допомогу – список всесвітньо-відомих сервісів для спілкування з іноземцями нижче!
Lang-8
Сайт для всіх студентів-філологів, він спрямований не стільки на спілкування, скільки на перевірку своїх знань і взаємодопомогу. Механізм Lang 8: залишаєш свій текст / вірш на сайті у вигляді поста, потім ставиш запитання, на приклад: «чи правильно я використав цей фразеологізм?». Далі чекаєш на відповіді від користувачів, а під час очікування можеш допомогти іншим- російські та українські тексти там теж є!
Speaky
Аналог всіма улюбленого Телеграма, тільки з мовним ухилом. При реєстрації ти обираєш мову, що тебе цікавить – це може бути англійська і ще 100 мов. Сервіс показує людей, які знаходяться онлайн – обираєш співрозмовника на свій смак і колір!
HelloTalk
Такий же лінгво-чат, як і Speaky, але з можливістю записувати і перекладати голосові повідомлення. Співрозмовник може відразу виправляти твою вимову!
Чати – це добре, але, все-таки, офлайн-режим краще сприяє розвитку розмовних навичок. Як бути? Знову скористатися інтернет-сервісами!
Англійська з носієм наживо
MeetUp – ресурс для людей, що живуть закордоном або мандрівників. Найближчі заходи, лекції та шоу в будь-якій країні – все є на MeetUp. Сміливо реєструйся і проводь час з користю!
Conversation Exchange – реєструючись на цьому сайті, ви вбиваєте двох зайців (не в буквальному сенсі): спілкування по Skype з будь-яким користувачем, а також інформація про носіїв у вашому місті! Пишіть, знайомтеся і починайте заняття англійською мовою з носієм!
Що робити без Інтернету?
Чи не сайтами одними – є маса способів навчання будь-якій мові з носіями без знайомств в Інтернеті!
- Мовний табір – англійська з носіями для дітей, що може бути краще?
- Живе знайомство – найчастіше, іноземці відпочивають в центрах міст. Чому б не попросити того красеня / красуню просто сфотографувати тебе, а потім зав’язати розмову?
- Тематичні клуби – особливо розмовні. Ми впевнені: в твоєму місті є кілька таких. Стань завсідником такого закладу – і фортуна подарує тобі найкращого носія англійської мови!
Ну що, ми тебе в біді не залишили, все пояснили, показали. Тепер твоя черга діяти – обирай будь-який спосіб зі статті та покращуй свою вимову (до речі, Арнольд Шварценеггер займався з репетиторами, щоб домогтися американського pronounciation!)