Методика викладання англійської у нас

Останнім часом, коли ринок освітніх технологій рясніє пропозиціями з найрізноманітніших прийомів вивчення англійської мови, питання “За якою методикою ви викладаєте?” стає все більш актуальним, що свідчить про підвищення культури споживання інтелектуальної продукції.

Першу сходинку в рейтингу популярності методик активно утримує комунікативний підхід, який, як випливає з його назви, спрямований на практику спілкування. Ця методика відмінно “працює” в Європі і США.

Комунікативна методика, як випливає вже з її назви, спрямована саме на можливість спілкування. З 4-х “китів”, на яких тримається будь-який мовний тренінг (читання, письмо, говоріння та сприйняття мови на слух) підвищена увага приділяється саме двом останнім. Ви не почуєте на заняттях особливо складних синтаксичних конструкцій або серйозної лексики. Усне мовлення будь-якого грамотного людини досить сильно відрізняється від письмової. Спробуйте постежити за собою протягом дня: чи багато ви вжили довгих речень? Конструкцій в умовному способі? На жаль, епістолярний жанр відходить у минуле …

Однак помилкою було б думати, що комунікативний метод призначений тільки для легкої світської бесіди. Ті, хто хоче бути професіоналом в конкретній області, регулярно читають публікації зі своєї тематики в іноземних виданнях. Володіючи великим словниковим запасом, вони легко орієнтуються в тексті, але підтримати бесіду з іноземним колегою на ту ж тему їм коштує колосальних зусиль. Комунікативний метод покликаний, в першу чергу, зняти страх перед спілкуванням. Людина, озброєний стандартним набором граматичних конструкцій і словниковим запасом в 600-1000 слів, легко знайде спільну мову в незнайомій країні. Ті, хто вчиться за комунікативною методикою – “легка кавалерія”.

Чим більше і частіше ви говорите англійською, тим швидше вчитеся формулювати свої думки. А на заняттях c використанням комунікативної методики ви будете розмовляти більшу частину уроку. Викладач будує діалог з вами таким чином, щоб вам було цікаво відповідати на його питання, і ви могли використовувати отримані вами знання по максимуму. Вас вчать зв’язного мовлення, різних розмовною фразам і кліше, які як раз-таки і дозволяють згодом говорити побіжно: ви просто згадуєте правильний оборот і будуєте ланцюжок фраз.

Під час розмови з викладачем вам буде надана можливість слухати, як звучить природна зв’язкова мова, ви звикнете до звучання англійської мови, поступово стане легше розуміти його на слух. Більш того, на уроках ви будете прослуховувати і розбирати разом з викладачем невеликі аудіо та відеоматеріали.

Якщо ви до цих пір боялися «страшного звіра – граматику», то цей страх пора розвіяти. Комунікативна методика передбачає дуже правильний і простий принцип вивчення граматичних конструкцій: ніхто не зубрить теорію. Вам пояснюють ту чи іншу правило, і ви починаєте відпрацьовувати його на практиці, доводячи навик використання до автоматизму. Аналогічно роблять і з новими словами: ніякої зубріння, тільки багаторазове практичне застосування. Згадайте, як вчаться мови діти: вони спочатку говорять, а в процесі спілкування дорослі пояснюють їм, як говорити правильно.

Незаперечні “плюси” – велика увага до стилістики, прагнення дати “ситуативний” і “живий” англійська через “життєві” приклади напівреальних персонажів. Мабуть, комунікативна методика – кращий варіант для тих, хто хоче вивчати “real English”.

Ольга Народовська

Next Level Check

Запись на курс