Next Level - Як правильно вчити слова в англійській?

Як правильно вчити слова в англійській?

У багатьох студентів під час вивчення іноземної мови виникає проблема запам’ятовування слів, а саме не просто запам’ятати, і через 5 хвилин повторити, а згадати саме тоді, коли воно потрібно в спілкуванні. Давайте подивимося, яка велика кількість корисних способів існує для того, щоб швидко, якісно і надовго вивчити потрібні слова.

Перше, що повинен знати кожен студент мовних курсів, – словниковий запас вивчає ділиться на активний і пасивний. Активний запас слів – це список слів, який студент може використовувати в мові, пасивний запас – це слова, які є в пам’яті і згадуються при сприйнятті їх аудиально і візуально.

Друге всі досліджувані слова можуть перебувати в короткочасної і довготривалої пам’яті.

Отже, сьогодні наша задача, – зрозуміти, як слова перевести з короткочасної пам’яті в довготривалу, а також активізувати пасивний словниковий запас.

Розбираємося поступово.

У короткочасну пам’ять слова поміщаються після першого уроку вивчення нового матеріалу. Існує така думка: «Щоб я запам’ятав слово, його потрібно повторити 9 разів». Я повністю згодна з цим виразом, але його також потрібно правильно розуміти. Фактично 9 разів по 9. Не лякайтеся! Адже, коли ви вчилися їздити на велосипеді або автомобілі, Ви теж повторювали одні й ті ж рухи кілька разів. Так, що ж робити з англійською?

В нашій школі на першому уроці Ви обов’язково перший раз почуєте слово від викладача, другий раз повторіть його за ним, втретє почуєте його в питанні, четвертий раз використовуєте його у відповіді, п’ятий раз почуєте у відповіді Ваших одногрупників, шостий раз прочитаєте в тексті або почуєте в аудіозаписи, сьомий раз переведіть в словосполученнях, восьмий раз знову почуєте від викладача в повторенні, і дев’ятий раз ще раз його проговорите. Початок закладено. Що робити далі?

Далі бажано через годину після уроку повторити слова вдома. Але як це зробити правильно? На допомогу Вам приходить комп’ютерне і мобільний додаток Anki Flashcards. У програмі в папці нашої школи Ви зможете знайти всі досліджувані теми. Програма сама розподілить Вам порядок і час повтору. У програмі присутні зображення, озвучування слів, словосполучення, переклад. Працювати в ній слід щодня. Виконуючи завдання, обов’язково повторюйте вголос за диктором все слова. Через кілька днів можете прописувати слова, що в свою чергу допоможе запам’ятати правильне написання.

Так ми вивчаємо слова на перших двох рівнях. Що ж робити на рівнях intermediate and upper-intermediate, де вивчаються специфічні терміни й абстрактні поняття. Тут ми підключаємо асоціації. Завжди намагайтеся знайти предмет або слово, з яким Ви можете пов’язати досліджувану лексичну одиницю. Наприклад, англійське слово resin (смола) дуже співзвучно з російським словом «гума». Інший варіант асоціацій – подивіться скільки слів англійських використовується щодня в побуті. Слово «relief» (полегшення) асоціюється з назвою відомої мазі «Діп Риліф», «adaptation» – адаптація, і т.д.

Навіть якщо ви відразу не згадаєте слово, логічним ланцюжком ви до нього прийдете (без словника) перші пару раз, коли зіткнетеся з цим словом. Далі вам вже логічні асоціації та спогади не знадобляться, тому що слово буде “автоматично” спливати в пам’яті в правильному місці в правильний час, і ви будете думати про те, що ви говорите, а не про те, як це сказати.

Це схоже на водіння автомобіля. Спочатку ви замислюєтеся про те, на яку педаль натиснути. Потім вже всі дії управління автомобілем відбуваються природно, і ви думаєте тільки про те, як вибрати маршрут без пробок і як лаяти злісних порушників правил, а не про те, як перемкнути швидкість і повернути кермо.

Єдине правило, яке потрібно засвоїти при вивченні нових слів:

Чим більше часу ви витратите на пошук і роботу над словом, тим краще воно запам’ятається.

Next Level Check

Запис на курс